اخبار مرتبط

بایزید حسن پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در قالب این طرح که از 25 اسفند سال قبل آغاز شد و تا 17 فروردین امسال ادامه داشت، 441 مورد بازرسی از مراکز عرضه و تولید فرآورده های خام دامی انجام و مراکز متخلف با تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی و دادگاه معرفی شد.
وی اضافه کرد: کارشناسان این اداره در این بازدیدها 110 مورد از غذاخوری ها و 10 مورد از کشتارگاه های شهرستان بازدید کردند و در این بازدیدها 528 کیلوگرم فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف را کشف و ضبط کردند.
حسن پور یادآور شد: در این مدت 9 مورد شکایت مردمی نیز ثبت شد که کارشناسان با حضور به موقع در محل، موضوع را بررسی کردند.
وی ضمن توصیه به خرید فرآورده های دامی از مراکز و فروشگاه های معتبر از شهروندان نیز خواست در صورت مشاهده هرگونه فرآورده دامی مشکوک و تاریخ مصرف گذشته با شماره تلفن های 42442228 و 42442229 تماس بگیرند و موضوع را به کارشناسان این اداره اطلاع دهند.
مدیر شبکه دامپزشکی مهاباد به شهروندان اطمینان داد که فرآورده های خام دامی که در کشتارگاه با نظارت بازرسان این شبکه ذبح شده و مهمور به مُهر دامپزشکی باشد، به طور کامل سالم و بهداشتی است.
به گزارش ایرنا، 50 تن انواع فرآورده های خام دامی تاریخ گذشته و غیرقابل مصرف در سال 1397 در این شهرستان ضبط و معدوم سازی شد که 40 تن آن مربوط به جگر مرغ بود.
مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای 60 واحد عرضه فرآورده های خام دامی است.
3020/6185/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.