اخبار مرتبط

صلاح محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع گردشگران ورودی حدود 29 هزار و 100 نفر از جاذبه های طبیعی همچون آبشار شلماش و چشمه جوشان گراوان و 75 هزار نفر نیز از جاذبه های تاریخی و دست ساز این شهرستان بازدید کردند.
وی با بیان اینکه در تعطیلات امسال 2 هزار و 788 نفر نیز در این شهرستان اقامت کردند، اظهار داشت: از این تعداد 349 نفر در مهمانپذیرها، 168 نفر در اقامتگاه های بوم گردی، یکهزار و 54 نفر در تاسیسات اقامتی وابسته به وزارت آموزش و پرورش شامل مدارس و خانه معلم و همچنین یکهزار و 219 نفر هم در میهمان سراهای ادارات و سالن های ورزشی اقامت کردند.
وی با اشاره به بازدیدهای نظارتی بازرسان این اداره در این مدت، گفت: 24 بازدید از مراکز اقامتی، 14 بازدید نظارتی از رستوران ها و مراکز پذیرایی و بین راهی، سه بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و 14 بازدید نیز از مراکز اقامتی موقت شامل کمپ ها و مهمانسراها انجام شد.
محمدی اضافه کرد: در این مدت هیچ مرکز اقامتی یا دفاتر خدماتی مسافرتی و پذیرایی سطح این شهرستان تذکر، اخطار کتبی یا تعطیلی و تعلیق دریافت نکرد و در این راستا شکایتی هم وصول نشد.
به گزارش ایرنا، سردشت 33 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی دارد که سایت باستانی ربط، آبشار شلماش، چشمه آب معدنی گراوان، حمام تاریخی بیستون و پل قلعه تاسیان از مهم ترین این آثار به شمار می رود؛ 2 مورد از مجموع 9 منطقه نمونه گردشگری طبیعی به ثبت رسیده آذربایجان غربی در سردشت واقع است.
سردشت در جنوب آذربایجان غربی و در امتداد مرزهای ایران با کشور عراق و 244 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.
7562/6185/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.