اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علی مصطفوی روز دوشنبه در جلسه هماهنگی اعزام موکب های آذربایجان غربی به مناطق سیل زده جنوب کشور، افزود: مسوولان، مردم و فعالان رسانه ای استان در راستای کمک به سیل زدگان در مناطق مختلف کشور تلاش زیادی کردند که شایسته قدردانی است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر نیز آذربایجان غربی به عنوان استان معین برای اعزام موکب جهت کمک به سیل زدگان ایلام تعیین شده است و این موکب ها با استقرار در این استان به مدت یک ماه خدمات لازم را عرضه خواهند کرد.
وی بیان کرد: بر اساس بخشنامه وزات کشور، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی به عنوان استان های معین برای کمک و ارائه خدمات به سیل زدگان ایلام تعیین شده است و به زودی موکب های این 2 استان روزانه به 15 هزار نفر خدمات عرضه می کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی از اعلام آمادگی پنج موکب از این استان برای اعزام به ایلام خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد، یک موکب اعزام شده و بقیه موکب ها نیز به زودی اعزام می شوند.
به گزارش ایرنا، در این جلسه مقرر شد اقلام و کمک های جمع شده به صورت واحد توسط نیروهای هلال احمر در اختیار موکب ها قرار بگیرد تا در میان هموطنان سیل زده توزیع شود.
سه شنبه /13 فروردین/ اولین محموله کمک های امدادی آذربایجان غربی توسط سه دستگاه کامیون شامل چادر، پتو، چند تانکر آب و بسته های غذایی یک ماهه بارگیری و به ایلام ارسال شد.
همچنین محموله کمک های مردمی این استان شامل سه کامیون 10 چرخ به ارزش یک میلیارد و 570 میلیون ریال بامداد روز /پنجشنبه 15 فروردین/ به مناطق سیل زده لرستان ارسال شد.
محموله پنج تنی گوشت نیز روز /پنجشنبه 15 فروردین/ با همکاری قرارگاه حمزه سید الشهدا (س) و استانداری آذربایجان غربی به مناطق سیل زده ارسال شد.
اقلیت های دینی استان نیز روز /جمعه 16 فروردین/ یک کامیون شامل اقلام مختلف خوراکی و پتو، مواد بهداشتی، پوشک بچه، نوار بهداشتی، انواع مایع شوینده ظروف و لباس، انواع شامپو، دستمال کاغذی و 200 جفت کفش بچگانه مورد نیاز سیل زدگان را به این مناطق ارسال کردند.
همچنین روز /جمعه 16 فروردین/ نیز با دستور استاندار آذربایجان غربی 6 دستگاه کمپرسی 10 چرخ، یک دستگاه کمپرسی 6 چرخ، یک دستگاه لودر و یک دستگاه کشنده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با هدف آواربرداری و بازسازی مناطق سیل زده به این مناطق فرستاده شد.
8137/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.