اخبار مرتبط

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری ارومیه گفت:رسیدگی به وضعیت بازار تاریخی ضروری است.

ابراهیم شاد قوشچی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی با اشاره به وضعیت بازار تاریخی ارومیه، اظهار کرد: در طول ۶ سال گذشته ۴ آتش سوزی در بازار تاریخی ارومیه رخ داده که تمامی آتش سوزی ها در سریع ترین وقت ممکن با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی مهار شده است.

وی، افزود: یک مورد از آتش سوزی ها نسبت به بقیه گسترده تر بود و اگر حضور به موقع نیروهای آتش‌نشانی را شاهد نبودیم، اکنون حدود نیمی از بازار تاریخی شهر در آتش سوخته بود و فاجعه ای را شاهد بودیم.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه، تصریح کرد: متاسفانه بازار تاریخی ارومیه از نظر ایمنی وضعیت مساعدی ندارد و متاسفانه تعلل برخی مغازه‌داران در تعمیر ساختمان عامل این وضعیت است.

وی، عنوان کرد: یکی از ایستگاه‌های ما تا بازار تنها 3 دقیقه فاصله دارد و نگرانی از بابت حضور به موقع نیروهای آتش نشانی در آن جا نداریم، اما ضروری است که هر مغازه حداقل دو یا سه کپسول آتش نشانی در واحد خود داشته باشد.

شاد قوشچی، در ادامه گفت: در برخی کشورها اگر یک واحد شرایط خطرساز باشد یا کمتر از پنج کپسول مهار حریق در اختیار داشته باشد آتش نشانی می تواند با او برخورد کند و واحد وی را ببندد اما متاسفانه قانون چنین اجازه‌ای را به ما نمی دهد.

وی، تصریح کرد: اگر با هماهنگی دادستانی محترم اجازه بررسی و اصلاح واحدهای خطرساز در بازار تاریخی ارومیه را داشته باشیم، می توان گام های مهمی در راستای رفع خطرات این محل تاریخی برداشت.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه، گفت: بازار تاریخی ارومیه محلی عمومی است و تخلفات برخی مغازه داران می‌تواند زندگی مردم را به خطر بیندازد بنابراین رسیدگی به وضعیت آن بسیار ضروری است.

 


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.