اخبار مرتبط

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بر ضرورت افزایش فرهنگ مصرف آبزیان در جامعه تاکید کرد و گفت: باید به منظور اصلاح الگوی مصرف و افزایش سرانه مصرف  آبزیان در جهت ارتقای سلامت مردم و همچنین افزایش تولید آبزیان در استان اقدامات موثرتری انجام داد.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، رسول جلیلی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: با توجه به بالا بودن قیمت برخی از اقلام پروتئینی، جایگزینی مصرف ماهی بر سر سفره مردم، می تواند در افزایش سرانه مصرف این محصول در جامعه تاثیر گذار باشد.
جلیلی با اشاره به تولید 14 هزارو 700 هزارتن انواع آبزیان در آذربایجان غربی در سال گذشته افزود: با توجه به وضعیت اقلیمی و جغرافیایی استان، آذربایجان غربی پیشرو در تولید انواع آبزیان است.
وی با بیان اینکه پرورش آرتمیا توجیه اقتصادی دارد و می تواند به عنوان فرصت سرمایه گذاری در استان مطرح شود، خاطر نشان کرد: باید مزارع الگویی ترویجی کاربردی و دانش بنیان را هم در بخش شیلات و هم در سایر بخش های کشاورزی بیش از پیش ایجاد و توسعه دهیم.
جلیلی با اشاره به وضعیت مطلوب تولید آبزیان در استان، ابراز امیدواری کرد تا بتوانیم با به کارگیری روشهای علمی و غنی سازی آبهای سطحی و استفاده  بهینه از چشمه های موجود درجهت تولید ابزیان بیش از پیش شاهد رشد و شکوفایی صنعت ابزی پروری و ا رتقای سطح معیشت بهره برداران در استان باشیم.
به گزارش ایسنا؛ آرتمیا جانداری است سخت‌پوست که در آب‌های شور زندگی می‌کند. دریاچه ارومیه در ایران، یکی از غنی‌ترین منابع آرتمیا در جهان شمرده می‌شد.
آرتمیا در صنایع پرورش میگو و ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در دنیا سالانه بیش از ۲۰۰۰ تن سیست آرتمیا معامله می‌شود و به خصوص از خود آرتمیا یا سیست آن در تغذیه مراحل نوزادی ماهیان، سخت پوستان و نرم‌تنان و… سود می‌برند.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.