اخبار مرتبط

محمدرضا صادقیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پرنده 2 شب قبل بر اثر سرمازدگی وارد مغازه ای در یکی از مجتمع های تجاری شهر تکاب شده بود که ماموران یگان حفاظت محیط زیست تکاب آن را زنده گیری و به اداره محیط زیست منتقل کردند.
وی اظهار داشت: محیط بانان تکابی این پرنده را تحت درمان و تغذیه مناسب قرار داده و پس از تیمار و اطمینان از توانایی پرواز و گشودن بال های پرنده، آن را در یکی از زیستگاه های حومه این شهرستان رها کردند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست تکاب با اشاره به سرمای بهاره و بارش های متناوب باران در منطقه ادامه داد: سرمازدگی و خیس شدن بال های پرندگان موجب شده تا تعدادی از آنها به صورت شبانه به حیاط منازل و مغازه ها پناه آورند از این رو شهروندان و دوستداران محیط زیست با مشاهده این گونه پرندگان در محل کار و سکونت خود آن را به ماموران یگان حفاظت محیط زیست تکاب اطلاع دهند.
صادقیان گفت: سال گذشته بیش از 60 قطعه انواع پرنده زینتی و شکاری در این شهرستان توسط محیط بانان نجات یافته و پس از بهبود و تیمار در دامان طبیعت رها شدند.
به گزارش ایرنا، تکاب زیستگاه بیش از 30 نوع پرنده شکاری و زینتی از جمله عقاب طلایی، شاهین، سارگپه، سهره، شاه بوف، چکاوک، تیهو، بلدرچین، کبک و ترلان و جغد است.
این شهرستان در منطقه ای کوهستانی و سردسیر در جنوبی ترین نقطه آذربایجان غربی واقع شده است.
7514/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.