علیرضا بقالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جریان گشت و کنترل شبانه ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در سواحل رودخانه زرینه رود و دشت های سیلابی حاشیه آن همچنین 100 قطعه ماهی رودخانه ای نیز کشف شد.
وی افزود: با توجه به فصل تخم گذاری و زادآوری انواع آبزیان در این زمان از سال هرگونه صید ماهی در رودخانه ها به عنوان تهدیدی برای تنوع زیستی آبزیان رودخانه ها ممنوع است.
بقالی بیان کرد: با هدف پایش مستمر منطقه حفاظت شده نوروزلو، سواحل رودخانه، تالاب ها و سایر زیستگاه های این محدوده و جلوگیری از هرگونه تخلفات صید و شکار غیرمجاز، برنامه گشت و کنترل برنامه ریزی شده و مداوم در این منطقه اجرا می شود.
ییس اداره حفاظت محیط میاندوآب اضافه کرد: گشت زنی زیستگاه های حیات وحش این شهرستان با هدف پایش و جلوگیری از وقوع هرگونه تخلف زیست محیطی و همچنین با هدف بررسی وضعیت محیط زیست طبیعی زیستگاه ها و ِالمان های زیستی شامل آب، خاک، پوشش گیاهی، جانوری و پرندگان انجام می گیرد‌.
بقالی تلاش در جهت شناسایی زیستگاه های با حساسیت بالا و تمرکز برنامه های گشت و کنترل هدف دار در این مناطق، استفاده از ظرفیت مشارکت جوامع محلی و توسعه آن در اجرای برنامه های حفاظتی را از دیگر فعالیت های این اداره عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، وسعت بالای مناطق و همپوشانی مناطق و زیستگاه‌های جانوری با مراکز جمعیتی میاندوآب از مهمترین عوامل در افزایش تخلف های شکار و صید در این مناطق به شمار می‌رود.
9871/6185/7129
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.