اخبار مرتبط

سرهنگ پاسدار یوسف شاکر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام کاروان های آذربایجان غربی در امنیت و سلامت کامل به منطقه جنوب اعزام و به استان بازگشتند.
وی با بیان اینکه از نظر بهداشت و سلامت نیز تیمی از سپاه شهدای استان بر نحوه طبخ غذا نظارت داشت، افزود: اسکان و تغذیه زائران توسط خود استان تامین شد و کاروان های استان در 2 اردوگاه شهید مسعودیان و پردیس حضرت رسول (ص) مستقر بودند.
وی افزود: اکیپ های استقراری و سیار بهداشتی همواره همراه کاروان ها بودند و با فرهنگ سازی انجام شده هیچ مسمومیت غذایی در بین زائران گزارش نشد.
وی بیان کرد: امسال پیش بینی بر اعزام 14 هزار نفر زائر از استان به این مناطق بود که به علت شرایط نامساعد جوی اعزام کاروانهای آخر انجام نشد.
شاکر بیان کرد: این زائران در قالب اردوهای پنج روزه از اقشار مختلف بسیج و مردم استان، به مناطق جنگی جنوب کشور اعزام شده و سه روز در استان خوزستان اقامت کردند.
وی گفت: تبیین و ترسیم دستاوردهای معنوی و عظیم هشت سال دفاع مقدس به جامعه به خصوص نسل جوان از ضروریات است و اردوی راهیان نور بهترین زمان برای آشنایی نسل جوان جامعه با این آموزه هاست.
معاون روابط تبلیغات و روابط عمومی سپاه شهدای آذربایجان غربی با بیان اینکه زائران راهیان نور در عین آشنایی با مناطق جنگی به عنوان گردشگر با فرهنگ و آداب و سنن سایر مناطق کشور نیز آشنا می‌شوند، اضافه کرد: برپایی راهیان نور در شمال‌غرب کشور در قالب برگزاری اردوهای معنوی راهی برای معرفی و شناخت گوشه‌ای از رشادت‌های مردان این مرز و بوم در طول هشت سال جنگ تحمیلی است.
به گزارش ایرنا، اردوهای راهیان نور در چند سال گذشته به صورت مستمر در ایام نوروز برگزار می شود و کاروان‌های اعزامی با حضور در مناطق عملیاتی جنوب کشور از یادمان‌های مختلف شامل یادمان دهلاویه، شلمچه، طلائیه، فکه و علقمه فتح المبین بازدید می‌کنند.
7125/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.