اخبار مرتبط

عزیز میرزایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از آغاز سفرهای نوروزی بیش از 55 هزار نفر از آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری شهرستان خوی بازدید کردند.
وی گفت: در نوروز امسال بیش از 100 نفر گردشگر خارجی از کشورهای ایتالیا، آلمان، ترکیه، فرانسه، روسیه و جمهوری آذربایجان از بناهای تاریخی خوی دیدن کردند.
وی با اشاره به برنامه های متنوع فرهنگی نوروزی برای گردشگران خوی اظهار داشت: برگزاری نوروزگاه های مختلف در سطح بارگاه شمس تبریزی و سه شهر شهرستان خوی، برنامه های تکم گردانی، مسابقات بومی و محلی و موسیقی زنده محلی و سنتی از جمله برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی در این شهرستان در سال جاری است.
وی درباره آثار گردشگری فاخر شهرستان خوی اضافه کرد: بارگاه شمس تبریزی، دروازه سنگی، بازار تاریخی، تنها مسجد روباز ایران به نام مسجد مطلب خان، پل خاتون و پل هوایی قطور از جذاب ترین مناطق گردشگری شمال غرب کشور و استان بوده و برای بازدید همه علاقه مندان و گردشگران خارجی و داخلی نوروزی آماده است.
به گزارش ایرنا شهرستان خوی با 200 اثر ثبت شده ملی در شمال آذربایجان غربی واقع شده و دومین شهر پرجمعیت استان آذربایجان غربی است که در 136 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.
7125/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.