اخبار مرتبط

حسن عباسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش شدید باران در 2 روز گذشته موجب ریزش بخشی از کوه اطراف این روستا و سقوط چند قطعه سنگ بزرگ به دامنه کوه و حاشیه مناطق مسکونی روستا شده است.
وی بیان کرد: ریزش کوه به هیچ یک از منازل مسکونی و اماکن دامی و ابنیه انبارهای علوفه روستایی آسیبی نزده و به روستاییان خسارتی وارد نکرده است.
وی با اشاره بازدید شبانه اکیپ های امدادی و راهداری و اعضای ستاد مدیریت بحران تکاب از محل ریزش کوه در روستای نبی کندی ادامه داد: تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت و آسیب زدن ریزش کوه به این روستا توسط ستاد مدیریت بحران و تجهیزات کارخانه طلای آقدره تکاب انجام شده است.
معاون فرماندار تکاب اظهار داشت: با توجه به احتمال ریزش دوباره کوه در این منطقه روستایی، لازم است اهالی روستای نبی کندی بخش تخت سلیمان هشدارها را جدی گرفته و از نزدیک شدن به دامنه کوه خودداری کنند.
عباسی افزود: باتوجه سخت گذر بودن دامنه کوه و مشکل استقرار تجهیزات برای جابجایی سنگ های عظیم و رفع خطر ریزش لازم است اقدامات ایمن سازی دامنه کوه و حاشیه های مسکونی روستا به تدریج انجام شود.
وی گفت: اهالی این روستا می توانند برای جلوگیری از خسارت های ریزش کوه، منازل مسکونی، انبارهای علوفه و اماکن دامی خود را به طور موقت تخلیه کنند.
به گزارش ایرنا بارش شدید برف و باران در تکاب موجب تخریب اماکن دامی، انبارهای علوفه و فروریختن واحدهای مسکونی قدیمی و مخروبه در روستاهای تکاب شده است.
رودخانه های داخل و حاشیه شهر تکاب نیز به علت بارش شدید باران در 2 روز گذشته سیلابی شد اما آبگرفتگی معابر هیچ خسارتی در تکاب برجا نگذاشت.
تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در منطقه ای کوهستانی و سخت گذر در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و 36 هزار نفر از جمعیت آن در یکصد روستا سکونت دارند.
7514/3020/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.