اخبار مرتبط

سجاد مدنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه بیش از 200 مداح در این شهرستان شناسایی شده است، افزود: حدود 180 نفر از مداحان این شهرستان در سامانه طوبی ثبت نام کرده اند، گفت: تاکنون برای 175 نفر در سطح شهرستان کارت شناسایی مداحی صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه کارت های مداحی به صورت یک ساله صادر می شود، اضافه کرد: ساماندهی مداحان و هیات های مذهبی در اولویت سازمان تبلیغات اسلامی است.
وی ادامه داد: حدود یک و نیم سال است که مداحان بدون کارت در مساجد و سایر اماکن استان حضور نمی یابند و خود مردم نیز در مجالس و مساجد مداح بدون کارت را قبول نمی کنند.
مدیر سازمان تبلیغات اسلامی نقده به نحوه گزینش و معرفی مداحان اشاره کرد و ادامه داد: متقاضیان مداحی پس از ثبت نام و گذراندن آزمون های کتبی و شفاهی در صورتی که نمره بالای 60 را کسب کنند، به عنوان مداح معرفی شده و در صورتی که نمره آنان از 60 پائین تر باشد به کمیته آموزشی معرفی می شوند.
به گزارش ایرنا، شهرستان 127 هزار نفری نقده با 92 روستای تابعه در فاصله 80 کیلومتری جنوب شرقی شهر ارومیه قرار دارد.
سامانه طوبی بانک اطلاعات تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی بوده که از سال 1395 کار خود را شروع کرده است.
این سامانه شامل کانون‌های فرهنگی - تبلیغی، مداحان و شعرای آیینی، هیات های مذهبی و انجمن‌های اسلامی بوده و وظیفه اساسی آن، ساماندهی و یکپارچه کردن کلیه فعالیت‌های تشکل‌های دینی در سراسر کشور است.
مداحان به سه دسته درجه یک، درجه 2 و درجه سه تقسیم می شوند؛ ذاکران نیز مداحانی هستند که در سطح استان برنامه اجرا می کند و از محبوبیت و شهرت خاصی برخوردارند؛ ستایشگران هم مداحان مسلط به شمار می روند که علاوه بر داشتن سوابق بالا نسبت به تدریس مداحی و شاگردپروری اقدام می کنند.
9918/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.