اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا در این اطلاعیه که نسخه ای از آن روز سه شنبه به دفتر ایرنا در مهاباد ارسال شد، آمده است: در سیزده ‌بدر همه به دامان طبیعت می‌روند تا از زیبایی‌های طبیعت در سال جدید لذت ببرند اما بی‌مهری‌هایی در حق طبیعت در این روز انجام می‌ شود که دور از انصاف است و پاسخی ناشایست به همه الطاف طبیعت است.
این انجمن ها در اطلاعیه خود توصیه های هم به شهروندان در روز طبیعت کردند و از آنان خواستند که در این روز کیسه‌های پلاستیکی برای جمع‌آوری پسماند به همراه داشته باشند و کیسه‌ها زباله را به داخل شهر برای دفع مناسب بیاورند و وسایل نقلیه خود را از فضای سبز و محل نشستن دورتر نگاه دارند.
در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به بارندگی‌های اخیر و رطوبت بالای خاک از نشستن، چادر زدن و پاکوب نقاط مرطوب خودداری شود و شهروندان از ظروف یکبار مصرف و مواد شوینده شیمیایی استفاده نکنند و حتی الامکان شستن ظروف مورد استفاده را به منزل منتقل کنند.
رها نکردن ماهی های قرمز در رودخانه ها و سدها، خودداری از شکستن شاخ و برگ درختان جهت تهیه هیزم، استفاده از اجاق گاز و پیک نیک به جای آتش، خودداری از اذیت کردن و ایجاد مزاحمت برای پرندگان و حیوانات، تخریب نکردن طبیعت برای کندن گیاهان خوراکی، خاموش کردن آتش قبل از ترک محل از دیگر توصیه های انجمن های زیست محیطی مهاباد به شهروندان است.
در شهرستان مهاباد 9 انجمن و تشکل زیست محیطی فعالیت دارد و قدیمی ترین تشکل زیست محیط ایران به نام تعاون محیط زیست مهاباد در این شهرستان تاسیس شده است؛ مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
3072/3020
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.