اخبار مرتبط

سرهنگ رضا ظهیریان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز از ساعت هفت صبح تا ساعت 17:30 عصر محور مهاباد به سردشت تا جاده حمزه آباد یک طرفه خواهد بود و هموطنان عزیز که قصد تردد از سردشت به مهاباد را دارند می توانند از مسیر حمزه آباد تردد کنند.
وی اضافه کرد: از ساعت 17:30 تا ساعت 24:00 محور سردشت به مهاباد تا جاده حمزه آباد یک طرفه خواهد بود و هموطنان عزیز که قصد تردد به مسیر سردشت را دارند می توانند از جاده حمزه آباد تردد کنند.
وی اظهار داشت: مسیر جاده پسوه به مهاباد از ساعت 6 عصر تا ساعت 24 به طرف مهاباد یک طرفه خوهد بود و هموطنانی که قصد تردد به مسیر پسوه و پیرانشهر را دارند از طرف جاده نقده تردد کنند.
سرهنگ ظهریان گفت: در سایر مسیرها از جمله مسیر جاده مهاباد - میاندوآب و مهاباد - بوکان و مهاباد - ارومیه محدودیت ترافیکی نداریم و در صورت بار ترافیکی سنگین پلیس در آن لحظه تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهد شد.
فرماندهی انتظامی مهاباد از شهروندان خواست در روز طبیعت ضمن رعایت قانون راهنمایی و رانندگی و توجه به هشدارهای پلیس، از رانندگی با سرعت زیاد خودداری کنند تا این روز به خاطره ناخوشایندی برای خانواده تبدیل نشود.
روز طبیعت (سیزده بدر) از جمله روزهایی است که ایرانی ها به آن اهمیت می دهند و به عنوان آخرین روز از تعطیلات نوروزی آن را گرامی می دارند.
روایت است که ایرانیان باستان در شروع سال نو بعد از 12 روز شادی کردن که به یاد دوازده ماه سال است، روز سیزدهم را فرخنده می دانستند و به دشت و صحرا می رفتند و با این رسم دوره نوروز را به پایان می رسانده اند.
طبق این رسم، هر سال ایرانیان این روز را در دامن طبیعت سپری می کنند و امسال با توجه بارش باران در بیشتر مناطق کشور و وقوع سیلاب مسوولان از مردم خواستند روز طبیعت را در پارک ها و مناطق ایمن سپری کنند.
3020/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.