اخبار مرتبط

مرتضی نظری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بوکسور جوان و آینده دار پس از برگزاری چندین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی بزرگسالان کشور و حضور در مسابقات درون اردویی در لیست نهایی نفرات اعزامی قرار گرفت.
وی بیان کرد: رقابت های قهرمانی بوکس آسیا از 28 فروردین سال جاری به میزبانی کشور تایلند برگزار خواهد شد و تیم ملی ایران با 9 بوکسور به این مسابقات اعزام خواهد شد.
وی ادامه داد: بر اساس اعلام فدراسیون امید احمدی صفا در وزن 49 کیلوگرم، سجاد محمدپور در 56 کیلوگرم، اشکان رضایی در 60 کیلوگرم، مسلم مقصودی در 64 کیلوگرم، سجاد کاظم زاده در 69 کیلوگرم، شاهین موسوی در 75 کیلوگرم، حسین دانشور در 81 کیلوگرم، پوریا امیری در 91 کیلوگرم و ایمان رمضان پور در به اضافه 91 کیلوگرم، بوکسورهای اعزامی به تایلند خواهند بود.
رییس هیات بوکس آذربایجان غربی گفت: دانشور اسفند ماه گذشته با برتری مقابل تمامی حریفان، مدال طلای تورنمنت بین المللی جام مکران در استان سیستان و بلوچستان را بر گردن آویخت و بار دیگر مورد توجه کادر فنی تیم ملی قرار گرفت.
نظری با اشاره به اینکه سیامک قربانی دیگر بوکسور جوان ارومیه ای هم اکنون در اردوی تیم ملی حضور دارد، افزود: همچنین سال گذشته «عبدالله پرتنی» بوکسور مهابادی با درخشش در رقابت های انتخابی تیم ملی و کسب مقام نایب قهرمانی کشور جواز حضور در اردوی تیم ملی جوانان را به دست آورد و عرفان مام خسروی و سید محمد مام محمودی 2 بوکسور اهل شهرستان بوکان به اردوی آمادگی تیم ملی دعوت شدند.
وی گفت: اکبر احدی با کمک علی مظاهری و افشین نادری هدایت تیم ملی بوکس ایران را بر عهده دارد و همایون اردلان سرپرستی این تیم را عهده دار است و تمرینات آماده سازی تیم ملی تا 26 فروردین ماه در سالن بوکس مجوعه ورزشی انقلاب تهران در 2 نوبت صبح و عصر در حال برگزاری است.
به گزارش ایرنا بوکس از جمله رشته های رزمی است که در آذربایجان غربی قدمتی بیش از 50 سال دارد و در سال های اخیر پیشرفت خوبی داشته و مورد استقبال جوانان استان قرار گرفته است.
طاهر جباری ملی پوش سابق بوکس کشور و یکی از قهرمانان سابق رقابت های بین المللی و آسیایی دهه 80 ایران است که هم اکنون در کسوت مربیگری فعالیت دارد و پنج ورزشکار تربیت و تقدیم تیم های ملی بوکس کشور کرده است.
طاهر جباری، حسین مادردوست، محمدرضا شاطرلو و ایوب پورتقی قوشچی از جمله قهرمانان ملی پوش آذربایجان غربی هستند که از دهه های 50 تا 80 موفق به کسب عناوین مهم آسیایی و بین المللی برای ایران اسلامی شده اند.
در دهه 90 نیز بوکسورهایی همچون هادی ماکویی، امین بخشی زاده، وحید ابراهیمی، یونس حسن پور، حسین دانشور، مهدی ماکویی و محمد عزیزی به اردوهای تیم ملی دعوت شدند.
بیش از یکهزار ورزشکار در رشته ورزشی بوکس در آذربایجان غربی فعالیت می کنند.
7156/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.