اخبار مرتبط

رضا جهینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد گردشگر در قالب بازدیدهای خانوادگی و گروهی از این سد بازدید و از دیواره سد، تاج و چشم اندازهای طبیعی و زیبای محوطه آن دیدن کردند.
وی ادامه داد: براساس اعلام قبلی اداره امور آب این شهرستان بازدید از این سد به مدت هشت روز از دوم تا نهم فروردین ماه اعلام شده بود اما با توجه با استقبال ها این مدت تا 12 فروردین تمدید شد.
وی با قدردانی از همراهی و همکاری گردشگران و اهالی این شهر با ماموران سد و رعایت نکات ایمنی و نظافت در طول بازدیدها اضافه کرد: با توجه به شروع بارش ها و خطرات احتمالی از امروز /یکشنبه/ 11 فروردین بازدید گردشگران از تاج سد متوقف شد.
وی اظهار داشت: هم اکنون 90 درصد حجم مخزن سد مهاباد با حجم بیش از 176 میلیون متر مکعب آبگیری شده که این امر بر زیبایی این مکان افزوده است.
جهینی بیان کرد: بوستان های حاشیه این سد نیز در طول ایام سال همه روز پذیرای هزاران نفر از مسافران و مردم این شهر است که برای تفریح و گردش به آنجا مراجعه می کنند.
به گزارش ایرنا، طبق اعلام شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی علاوه بر سد مهاباد، سدهای شهرچای ارومیه، سد حسنلو نقده، سد ساروق تکاب و سد آغ چای چایپاره در این استان آماده استقبال از میهمانان نوروزی بود.
سد مهاباد دارای 197میلیون مترمکعب ظرفیت اسمی و 172 میلیون مترمکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تامین آب شرب شهر، بیش از 12 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را نیز زیر پوشش قرار می دهد.
سالانه بیش از 100 میلیون مترمکعب از آب ذخیره شده در پشت سد مهاباد به مصارف بخش کشاورزی و 19 میلیون مترمکعب نیز به مصرف شرب می رسد.
سد مهاباد در قسمت غرب مهاباد و در فاصله پنج کیلومتری این شهر واقع شده و یکی از نزدیکترین سدهای جهان به مناطق مسکونی به شمار می رود.
مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد و هر ساله در ایام تعطیلات نوروزی و تابستانی به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری، تفریحی و تجاری بی نظیر میزبان هزاران نفر از مسافران و میهمانان آذربایجان غربی است.
3020/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.