اخبار مرتبط

سردار سرتیپ دوم پاسدار حبیب شهسواری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه راهیان نور یک حرکت فرهنگساز در جامعه است، افزود: بیشتر مسافران کاروان های راهیان نور را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند و این نشان دهنده این مهم است که نسل های جدید جامعه بیشتر می خواهند بدانند که پدران و جوانان گذشته چه رشادت هایی را از خود به جا گذاشته اند.
وی ادامه داد: مسوولان نیز وظیفه دارند تا ایثار و شهدات جوانان در هشت سال دفاع مقدس را به خوبی به نسل های آینده جامعه تبیین کنند.
فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ارزش‌های متعالی همانند جهاد، ایثار، فداکاری و حس وطن‌دوستی به ‌عنوان یک سرمایه بزرگ در جامعه اسلامی به شمار می رود، گفت: به توفیق الهی امروز حرکت عظیم راهیان نور مردمی ‌ترین رویداد فرهنگی و تربیتی جامعه است.
سردار شهسواری با اشاره به اینکه نسل جوانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند، توانستند اتفاق‌های بزرگی را در دنیا رقم بزنند، افزود: این رشادت ها باید به عنوان الگویی ارزشمند برای نسل آینده و جوان معرفی شود.
وی با بیان اینکه راهیان نور ارزش‌های والایی را در جامعه نهادینه می‌کند که مرز جغرافیایی نمی‌شناسد، اظهار داشت: هرکجا فرهنگ بسیجی و تکیه بر توان داخلی معنا پیدا کرد و شعار «ما پیروزیم» متبلور شد، موفقیت‌های بزرگی برای جهان اسلام حاصل شده است.
به گزارش ایرنا، اردوهای راهیان نور در چند سال گذشته به صورت مستمر در ایام نوروز برگزار می شود و کاروان‌های اعزامی با حضور در مناطق عملیاتی جنوب کشور از یادمان‌های مختلف شامل یادمان دهلاویه، شلمچه، طلائیه، فکه و علقمه فتح المبین بازدید می‌کنند؛ مناطق عملیاتی شمال غرب کشور در آذربایجان غربی نیز چند سالی است که به عنوان مقصد کاروان های راهیان نور مورد توجه قرار گرفته است.
6009/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.