اخبار مرتبط

فرماندار ارومیه گفت:  تمامی رستوران ها، کافه ها و اصناف شاغل در پایین دست روستای بند تا عادی شدن شرایط تعطیل می شوند.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی علیرضا ملامحمدی زاده در نشست خبری با اصحاب رسانه بااشاره به آمادگی کامل برای مقابله با سیل احتمالی  افزود: اخطارهای کتبی به کافه ها ورستورانهای اطراف رودخانه روستای بند داده شده که از فردا روز یکشنبه ۱۱ فروردین تا عادی شدن وضعیت تعطیل باشند.
وی بااشاره به اینکه شهرستان ارومیه به ۴حوضه  آبریز شهرچای، روضه چای،باراندوز چای و نازلوچای تقسیم بندی شده و اقدامات اساسی در این ۴حوضه برای مقابله با سیل احتمالی با همکاری بخشداران و دستگاههای خدمات رسان در حال انجام است،آب معادل برف حوضه روضه چای را در اسفند سال گذشته ۹۹میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: مساحت پوشش برف حوضه باراندوز در اسفند سال گذشته ۷۷۶ کیلومتر مربع،حوضه نازلو چای ۴۶۴کیلومتر مربع و حوضه شهرچای ۲۳۱ کیلومتر مربع است.
وی باانتقاد از کاستی ها در خصوص عدم لایروبی بستر برخی رودخانه های شهر اظهار کرد:  لایروبی و ازاد سازی رودخانه شهرچای در محدوده روستای بند به طول ۷کیلومتر درحال انجام بوده، لایروبی  حوضه روضه چای نیز در سال گذشته ۹.۴کیلومتر انجام شده که لایروبی پایین دست روستای غفاربیگی این حوضه به طول یک کیلومتر نیز در حال انجام است.
ملامحمدی زاده بااشاره به اینکه اکثر نقاط حادثه خیز احتمالی شناسایی شده و اقدامات اساسی انجام شده یادآور شد:تمامی آبهای سطحی داخل شهر قابل مدیریت و هدایت  است و مشکل جزئی در شمال شهر بدلیل تجمیع اب هدایت شده از سطح شهر وجود دارد که ۱۰۰ اکیپ با ماشین آلات در تمامی نقاط بحرانی مستقر هستند.
فرماندار ارومیه بااشاره به وقوع سیل فروردین سال ۹۶ و وقوع خسارت پلهای هاشم آباد و گلستانه سیلوانای ارومیه تصریح کرد: پل هاشم آباد ۹۵ درصد و گلستانه نیز ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که  اقدامات فنی لازم در پل‌های مذکور انجام گرفته تا دوباره دچار خسارت نشوند.
وی با بیان اینکه بنا به اطلاعیه سازمان هواشناسی، اوج بارش‌ها در ارومیه از صبح روز یکشنبه 11 فروردین به‌میزان ۲۰ میلیمتر پیش بینی شده است خاطر نشان کرد: تمام مدارس و ورزشگاه‌های شهر نیز در صورت وقوع سیل برای اسکان مردم آماده سازی شده است.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.