اخبار مرتبط

اسماعیل رحیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع میهمانان و گردشگران وارد شده به این شهرستان، یکهزار و 656 نفر در مهمانپذیرها، هتل، مدارس و خانه معلم اسکان داده شده اند.
وی با بیان اینکه بیشترین افراد اسکان داده شده در این شهرستان مربوط به تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش است، اظهار داشت: 44 درصد میهمانان که بالغ بر 730 نفر هستند در آموزش و پرورش و مابقی در دیگر مکان های اختصاص یافته به ستاد سفرهای نوروزی اسکان داده شده اند.
رحیمی اضافه کرد: از مجموع میهمانان نوروزی این شهرستان یکهزار و 200 نفر از مکان های تاریخی و فرهنگی، 31 هزار و 100 نفر از جاذبه های طبیعی و 15هزار و 900 نفر نیز از جاذبه های دست ساز از جمله آثار چوبی عثمان رحمانزاده دیدن کرده اند.
وی ادامه داد: مقبره 'سرداران مکری'، مسجد جامع بوکان و حمامیان، حوض بزرگ و تپه قلایچی دارای بیشترین گردشگران و میهمانان نوروزی در روزهای گذشته بوده اند.
سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوکان گفت: پیش بینی می شود که تا پایان تعطیلات نورزی تعداد گردشگران این شهرستان به بیش از سه برابر افزایش یابد.
به گزارش ایرنا، مهمترین مقاصد گردشگری بوکان شامل سد شهید کاظمی، سد خراسانه، مسجد جامع، مسجد حمامیان، مقبره شیخ احمد کور، مقبره حسن زیرک، تپه باستانی قلایچی چندین است.
بوکان که در جنوب آذربایجان غربی واقع شده دارای 92 اثر ملی و ثبت شده است.
7510/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.