اخبار مرتبط

مظفر عباس زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گردشگران خارجی برای بازدید از آثار و بناهای تاریخی به تکاب سفر کرده بودند که پس از حضور در محوطه باستانی تخت سلیمان و بازدید از کوه زندان سلیمان شب های سرد و برفی خود را در اقامتگاه بوم گردی روستای نصرت آباد در 2 کیلومتری این مجموعه سپری کردند.
وی با بیان اینکه گرمای لذت بخش ' کُرسی' و جمع شدن دور یک وسیله گرمایشی محلی در یک شب سرد برفی گردشگران خارجی را هیجان زده کرده بود، اظهار داشت: اقامتگاه های بوم گردی تخت سلیمان تکاب در مدت 2 شب اقامت گردشگران خارجی با خوراکی ها و غذاهای محلی از آنان پذیرایی و در محیطی خاطره انگیز و مناسب از بازدید کنندگان خارجی تخت سلیمان میزبانی کردند.
وی با بیان اینکه اقامتگاه های بوم گردی، جاذبه ای مهیج و متفاوت برای گردشگران خارجی به شمار می رود، ادامه داد: در عید نوروز امسال 6 واحد اقامتگاه بوم گردی با ظرفیت اسکان 150 نفر آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران داخلی و خارجی در این شهرستان است.
وی اضافه کرد: گردشگران فرانسوی و استرالیایی پس از 2 شب اقامت در واحدهای بوم گردی و بازدید از مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان، صبح امروز تکاب را به مقصد محوطه های باستانی استان زنجان ترک کردند.
مجموعه میراث فرهنگی و گردشگری و محوطه باستانی 12 هکتاری تخت سلیمان تکاب در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و در سال 1382 به عنوان چهارمین اثر ملی کشور و نخستین اثر پس از انقلاب اسلامی در فهرست آثار جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسید.
شهرستان تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و بیش از 170 اثر میراث فرهنگی و گردشگری تاریخی و طبیعی ثبت شده ملی دارد و به عنوان یکی از شهرهای گردشگر پذیر کشور هر ساله در ایام عید نوروز پذیرای مسافران و گردشگرانی از شهرهای مختلف کشور و کشورهای خارجی است.
7514/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.