اخبار مرتبط

فاروق سخنور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: متعاقب پایش و نظارت های مستمر بر واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی در طول سال گذشته در مجموع 27 مورد اخطاریه با هدف رفع آلودگی به واحدهای آلاینده سطح این شهرستان از سوی اداره حفاظت محیط زیست صادر شده است.
وی با اشاره به فعالیت های واحد پایش اداره حفاظت محیط زیست مهاباد نیز اضافه کرد: این واحد سال گذشته 354 مورد پایش و 58 مورد نمونه برداری آزمایشگاهی را از واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی این شهرستان انجام داده است.
وی افزود: سال گذشته 445 مورد بازدید از واحدهای صنعتی و خدماتی و 72 مورد بازدید از سایت دفن زباله شهری و روستایی و 36 مورد بازدید از وضعیت دفن پسماندهای بیمارستانی این شهرستان انجام شده است.
سخنور در خصوص دستگیری شکارچیان غیرمجاز در این شهرستان نیز گفت: در سال 1397 در مجموع 145 گشت کنترل در مناطق مختلف شهرستان صورت گرفت و در این عملیات 44 نفر شکارچی غیرمجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دستگیر شدند.
وی اضافه کرد: از این شکارچیان غیرمجاز 36 عدد قفس، 17 قطعه کبک، 16 رشته تور دام زنده گیری، 11 دستگاه موتورسیکلت،11 قبضه سلاح شکاری غیرمجاز، 17 قبضه اسلحه شکاری مجاز و 2 دستگاه ضبط پخش صدا کشف شده است.
به گزارش ایرنا 28 شغل در فهرست مشاغل آلاینده قرار دارد که مکانیکی، نجاری، صافکاری، درب و پنجره سازی، سنگبری، تراشکاری و نقاشی از جمله آنهاست.
مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
3020/6185/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.