اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد در این مراسم که با حضور هنرمندان حوزه تئاتر و سینما در سالن اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: امید است با همراهی و حمایت همیشگی مخاطبان به عنوان سرمایه همیشگی این هنر و متولیان فرهنگی و هنری و مسوولان امر روزهای درخشانی برای اصحاب نجیب و پرتلاش این هنر امسال به وجود آید.
قادر مرادی، روز ملی هنرهای نمایشی را عاملی برای ایجاد پیوند بین هنرمندان تئاتر دانست و ادامه داد: دغدغه هنرمندان این است که به واسطه این روز مهم و ملی، هنر تئاتر پویاتر از گذشته شده و برای ارتقای آن راهکارهای مناسبی اندیشیده و ارایه شود.
وی مهاباد را یکی از قطب های مهم فرهنگی استان عنوان کرد و اضافه کرد: سال گذشته بیش از 100 برنامه فرهنگی هنری شامل جشنواره، نمایشگاه، تئاترهای خیابانی و انواع همایش های فرهنگی و هنری در این شهرستان برگزار شد.
وی اظهار داشت: مهاباد در کمیت و کیفیت برنامه های فرهنگی و هنری همواره رتبه نخست آذربایجان غربی را به خود اختصاص داده و امسال نیز با برنامه ریزی انجام شده تلاش داریم این روند را حفظ کنیم.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد با اشاره به وقوع حادثه سیل در برخی از استان های کشور ضمن تسلیت به خانواده های جانباختگان برای مصدومان این حادثه آرزوی سلامتی کرد.
در پایان این مراسم از فعالان حوزه فرهنگی، بازیگران و هنرمندان تئاتر و سینمای این شهرستان قدردانی شد.
همچنین در این مراسم پیام ویژه روز جهانی تئاتر که از سوی کارلوس سلدرن نویسنده، کارگردان و‌ معلم تئاتر اهل کشور کوبا تهیه شده است قرائت شد.
به گزارش ایرنا، هفتم فروردین ماه روز جهانی تئاتر و روز ملی هنرهای نمایشی نام‌گذاری شده است که هر سال با برگزاری برنامه‌های مختلف در سراسر کشور برگزار می شود.
هم اکنون انجمن هنرهای نمایشی آذربایجان غربی در شهرستان های ارومیه، خوی، میاندوآب، ماکو، نقده، ماکو، تکاب، مهاباد و بوکان فعالیت دارد.
در مهاباد نیز هفت گروه نمایش فعال هستند که پنج گروه دارای مجوز هستند.
این شهرستان با بیش از 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است.
9903/3020/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.