آیدین بابایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقات به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) با حضور 110 شطرنج باز در 2 جدول جداگانه مردان و بانوان از شهرهای ارومیه، تبریز، چایپاره، خوی، سلماس، بخش سیلوانای ارومیه، اشنویه، نقده، مهاباد، میاندوآب، بوکان و پیرانشهر در سالن های ورزشگاه 6000 نفری غدیر و آکادمی شطرنج کیش و مات ارومیه برگزار شد.
وی بیان کرد: در بخش مردان استاد بزرگ «اصغر گلی زاده» با کسب هشت امتیاز از تبریز به مقام قهرمانی رسید، مجتبی ترازوی عدل با هفت امتیاز از ارومیه دوم شد و سعید خلیلی با هفت امتیاز /پوئن شکنی/ دیگر شطرنج باز ارومیه ای به رتبه سوم رسید.
وی ادامه داد: در بخش ریتینگ داران زیر 1900، 1750 و 1600 نیز به ترتیب رامین احمدی از چایپاره، سیامک نوروزنژاد و محمدابراهیم نیرومند هر 2 از ارومیه در رتبه های برتر جای گرفتند.
سرپرست هیات شطرنج آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در رده سنی بالای 50 سال «اسحق بابایی» از میاندوآب به مقام قهرمانی رسید گفت: در رده های سنی زیر 18، 16، 14، 12، 10 و هشت سال به ترتیب آرمین ظرافت شعار، مهدی عدالت خواه، سهیل ریاضی فر، آیدین دمیا، آرتا مومنی و ایلیا روایه در رتبه های برتر جای گرفتند.
بابایی افزود: در بخش بانوان صغری علیزاده با 6 امتیاز، ستایش حسین زاده با 5.5 امتیاز و رونیا مجیدی با پنج امتیاز هر سه از ارومیه به ترتیب اول تا سوم شدند.
وی اضافه کرد: در ردهای سنی زیر 18، 14، 12، 10 و هشت سال دختران هستی داداش زاده، یلدا ابراهیمی، آرمیتا مجیدی، الین نظری و کارینا عثمانی در رتبه های برتر ایستادند.
به گزارش ایرنا در حال حاضر 500 شطرنج باز آذربایجان غربی دارای رنگینگ بین المللی از سوی فدراسیون جهانی هستند.
هم اکنون 100 مربی و 100 داور کارت دار درجه یک، 2 و سه ملی در آذربایجان غربی وجود دارد.
7156/7129
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.