اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، خشایار صنعتی روز پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار داشت: این جمعیت بیشتر در 2 سکونتگاه غیررسمی و در قسمت جنوبی این شهر سکونت دارند.
وی اضافه کرد: برای مشخص شدن تعداد ساکنان جاشیه نیشن در مهاباد، مطالعات گسترده ای از چند سال قبل توسط جهاد دانشگاهی در خصوص مناطق حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی این شهر انجام شده است.
صنعتی گفت: مسوولان این شهرستان در صدد هستند که با بررسی موضوع سکونتگاه های غیررسمی و مشکلات ناشی از انبوه جمعیتی در این مناطق زمینه را برای ارائه خدمات بیشتر و تقسیم عادلانه امکانات فراهم کنند.
فرمانده انتظامی مهاباد نیز در این جلسه گفت: طبق بررسی های انجام شده میزان جرایم در مناطق حاشیه ای و سکونتگاه های غیررسمی در مقایسه با بافت های مرکزی شهر بیشتر است.
سرهنگ رضا ظهیریان افزود: ساکنان این مناطق با مشکلات خاصی از جمله بیکاری، طلاق و مصرف مواد مخدر روبرو هستند و برای کاهش آسیب های اجتماعی در این مناطق باید فاصله بین مردم و مسوولان کمتر شود.
وی درخواست کرد برخی از جلسات و همایش های فرهنگی و هنری شهرستان در این مناطق حاشیه ای برگزار شود تا ساکنان این مناطق نیز بتوانند در این برنامه ها شرکت کنند.
وی یادآور شد: راه اندازی پاسگاه های انتظامی و نصب دوربین های مدار بسته در این مناطق می تواند در راستای افزایش و ارتقای امنیت اجتماعی بسیار موثر باشد.
به گزارش ایرنا شهر مهاباد 166هزار و 518 نفر جمعیت و 2 هزار و 400 کیلومتر مربع مساحت دارد و از سال 1306 بلدیه یا شهرداری در آن راه اندازی شده است.
3020/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.