فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه گفت: بیش از 3 میلیارد تومان  اعتبار برای طرح های محرومیت زدایی قرارگاه حمزه سید الشهدا(ع) در سال جاری تخصیص یافته است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، سرهنگ کریم علی نژاد  در نشست خبری با اصحاب رسانه  در خصوص طرح های محرومیت زدایی انجام گرفته توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات محرومیت زدایی قرارگاه حمزه سیدالشهدا تفاهم نامه همکاری برای احداث 106 خانه محروم با همکاری کمیته امداد آذربایجان غربی منعقد شده است که در قالب این تفاهم نامه در طول سال جاری 22 خانه محروم عملیات احداث ان شروع شده است و برای سال آینده نیز در صورت تامین منابع 15 واحد مسکونی دیگر به فاز اجرایی وارد می شود.

سرهنگ علی نژاد با تاکید بر اینکه ایادی استکبار غربی همواره از زمان ظهور انقلاب اسلامی ایران به دنبال براندازی آن بوده اند و عداوت خود با ملت ایران را به صورت علنی و غیر علنی ثابت کرده اند تصریح کرد: در مقطع کنونی باید با تفکر انقلابی و کار جهادی مسیر تعالی آرمان های انقلاب و امام (ره) را تسهیل کنیم.  

وی اظهار کرد: عرصه پیکار انقلاب و دشمنان آن در مقطع کنونی در عرصه اقتصادی است که می تواند تاثیرات بسیاری در معیشت و زندگی اقشار آسیب پذیر داشته باشد و بسیج سازندگی وظیفه دارد قدم های موثری در کاهش فشار جنگ اقتصادی بر اقشار آسیب پذیر جامعه داشته باشد و انتظارات مردم از انقلاب اسللامی را تا حد امکان براورده سازد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه با اشاره به طرح های اقتصاد مقاومتی حمایت شده توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه اظهار کرد: در سال جاری و تاکنون بیش از 2 میلیارد تومان به 204 نفر در عرصه های مختلف تسهیلات تخصیص یافته است .

وی ادامه داد: ارائه تسهیلات به 52 واحد صنایع خرد و کوچک، 61 واحد دام سبک و سنگین 15 واحد پرورش قارچ، 6 واحد گیاهان دارویی در طول سال جاری توسط بسیج سازندگی انجام شده است.

سرهنگ علی نژاد با اشاره به ترویج راه اندازی صندوق قرض الحسنه مسجد محلات در 16 مسجد ارومیه افزود: در نظر داریم با ترویج این نوع صندوق ها مشکلات مردم را با محوریت مساجد محلات و با مشارکت و مدیریت خود مردم حل کنیم.

وی با اشاره به فعالیت فرهنگی انجام گرفته در مناطق حاشیه نشین ارومیه توسط ناحیه مقاومت سپاه ارومیه در قالب طرح کرامت گفت: برنامه های فرهنگی متنوعی در سه سطح مطالبه گری، فرهنگ سازی و پیشگیری توسط قرارگاه امام جواد (ع) در 7 منطقه حاشیه نشین ارومیه انجام گرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه ادامه داد: بسیج جامعه پزشکی ارومیه نیز در سال جاری و تاکنون برای 3 هزار و 409 نفر در مناطق محروم ارومیه خدمات رایگان پزشکی ارائه کرده است.

 


انتهای پیام انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.