اخبار مرتبط

جلیل جباری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: موزه قاجار، موزه میاندوآب و بوکان نیز به زودی راه اندازی می شود و زمین موزه صلح سردشت خریداری شده و مورد مطالعه قرار گرفته است.
وی بیان کرد: در راستای بازسازی صحنه جنگ ایران و عثمانی در چالدران برنامه‌ریزی برای ایجاد یک موزه باز در این منطقه صورت گرفته که نیاز به مشاوره‌های ملی و بین‌المللی کارشناسان مربوط دارد تا موزه ایجاد شده در شان شهدای جنگ چالدران باشد.
وی با اشاره به مراحل ساخت موزه طب ارومیه که به پایان رسیده و در مرحله جمع‌ آوری اشیاست، افزود: سه موزه در ارومیه از جمله موزه طب در خیابان شهید بهشتی، موزه مدرسه در محل مدرسه 22 بهمن در خیابان امام و موزه بانک در محل بانک مسکن ارومیه در خیابان شورا در حال طی کردن مراحل پایانی انجام عملیات ساخت هستند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اضافه کرد: ساختمان موزه طب ارومیه در حال حاضر به پایان رسیده است و در مرحله جمع‌آوری اشیای پزشکی و قدیمی برای این موزه است که نیازمند همکاری دانشگاه علوم پزشکی و همه پزشکان است تا به زودی در معرض دید عموم قرار گیرد.
جباری بیان کرد: آذربایجان ‌غربی در معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری از نظر تبلیغاتی ضعف دارد در حالی که نقش مهم تبلیغات و اطلاع‌رسانی در معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بر کسی پوشیده نیست.
وی با اشاره به تشکیل کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی خدمات سفر گفت: فیلم معرفی هفت شهرستان استان با ترجمه به سه زبان ترکی استانبولی، فارسی و انگلیسی و 50 کلیپ تک‌ اثر از جاذبه‌های دیدنی استان تهیه شده است.
وی اظهار داشت: پورتال جامع گردشگری حاوی اطلاعات مربوط به جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و گردشگری آذربایجان‌غربی نیز راه‌اندازی و بیش از یک میلیون بروشور تبلیغاتی تهیه شده است.
به گزارش ایرنا ، آذربایجان غربی دارای 11 موزه شامل موزه باستان شناسی، موزه سنگ سه گنبد و موزه مردم شناسی ارومیه، موزه باستان شناسی حسنلو، کاخ موزه باغچه جوق، مجموعه جهانی تخت سلیمان تکاب، موزه مردم شناسی مهاباد، موزه باستان شناسی میاندوآب و پنج موزه خصوصی است.
30 هزار قلم اشیای تاریخی در موزه های آذربایجان غربی نگهداری می شود.
7125/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.