اخبار مرتبط

محمد خلیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فروش مار و لاک پشت و حتی سمندر اثرات زیست محیطی جبران ناپذیری در پی دارد و بر طبیعت و تنوع زیستی تاثیر می گذارد که متاسفانه اغلب شهروندان از این موضوع بی اطلاع هستند.
وی اظهار داشت: لاک پشت گوش قرمز که در بازار عرضه می شود بومی کشور نیست و رهاسازی آن در منابع آبی نیز باعث از بین رفتن سایر گونه های بومی می شود.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: لاک پشت برکه ای نیز غالبا از برکه های طبیعی کشور و توسط افراد سود جو صید می شود که این موضوع موجب از بین رفتن جمعیت این گونه شده است.
وی با بیان اینکه برخی از این حیوانات نیز ناقل بیماری بوده و از نظر بهداشتی نگهداری آنها صحیح نیست، افزود: لاک پشت گوش قرمز حامل بیماری سالمونلا و ماهی گوش قرمز ناقل انواع بیماری ها پوستی قارچی و عفونت گوارشی و سایر بیماری ها می باشد.
خلیلی گفت: نیروهای یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان و همیاران محیط زیست در ایام باقیمانده از سال جاری برحسب وظیفه قانونی با عرضه کنندگان این گونه ها در بازار مطابق با قانون برخورد جدی می کنند.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اظهار داشت: با توجه به عرضه گونه های حیات وحش در این ایام به مناسبت عید نوروز، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارومیه نیز به طور جدی به گشت و کنترل در سطح شهر پرداخته و مناطق غیرمجاز که احتمال عرضه این حیوان ها در آنها وجود دارد را به طور مداوم زیر نظر گرفته است.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی دارای تنوع زیستی بالاست اما برخی از سودجویان برای کسب درآمد بیشتر برخی از جانوران وحشی را از دامن طبیعت جدا کرده و در سطح شهرها به فروش می رسانند.
صید، نگهداری و فروش جانوران منجر به ناامن شدن زیستگاه ها و انقراض گونه های مختلف می شود.
7125/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.