اخبار مرتبط

کریم عبدالله پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شب گذشته بارش برف و کولاک در گردنه ها زمزیران در محور مهاباد سردشت باعث غافلگیری رانندگان و موجب شد ماموران راهداری سرنشینان شماری از این خودروها را از برف و کولاک نجات دهند.
وی با اشاره به اینکه ارتقاع برف در این گردنه به 20 سانتی متر رسید، افزود: وزش باد شدید در این گردنه باعث ایجاد کولاک شدید شده و هم اکنون عملیات نمک پاشی و برفروبی توسط عوامل راهداری در این گردنه در حال انجام است.
عبدالله پور گفت: هم اکنون ترد در سایر گردنه ها و دیگر محورهای بین شهری و روستایی این شهرستان بدون هیچ مشکلی تداوم دارد.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای مهاباد از رانندگان خواست هنگام تردد در این محورها ضمن استفاده از زنجیر چرخ و تجهیز خودرو به وسایل گرمایشی و سوخت اضافی، با احتیاط کامل حرکت کنند و قبل از سفر با شماره تلفن های 42224500، 422223600 و 2-42224501 راهداری مهاباد از وضعیت جاده های این شهرستان مطلع شوند.
عبدالله پور با اشاره به حضور شبانه روزی راهداران در راهدارخانه های این شهرستان، افزود: چهار راهداری در روستاهای کیتکه (گردنه جواله ره شان)، کله گاوی ( گردنه زمزیران) و آفان در مسیر مهاباد - سردشت و گردنه قره بلاغ (مسیر مهاباد - بوکان) به همراه راهدارخانه مرکزی در مهاباد فعال است.
به گزارش ایرنا، ورود سامانه بارشی از پنجشنبه شب به غرب کشور، باعث بارش برف و باران در بیشتر مناطق آذربایجان غربی شده بود و این سامانه امروز از استان خارج شده است.
مهاباد دارای یکهزار کیلومتر راه شامل 235 کیلومتر راه اصلی و فرعی و 700 کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.
3020/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.