رضا منافی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اجرای طرح آسفالت مسیر روستایی 23 هزار و 696 خانوار روستایی با 77 هزار و 738 نفر جمعیت از مسیر مناسب برای رفت و آمد برخوردار شدند.
وی ادامه داد: با این آمار تاکنون بیش از 466 هزار و 351 مترمربع مسیر روستایی با استفاده از قیر یارانه ای آسفالت شده است.
وی با اشاره به اینکه هشت هزار و هشت تُن قیر یارانه ای برای اجرای این طرح ها به شهرستان ارومیه اختصاص یافته است، اعلام کرد: برای این امر بیش از 88 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی با بیان اینکه به اینکه بهسازی مسیرهای ارتباطی در راستای توسعه متوازن مورد تاکید است، بیان کرد: اجرای طرح هایی از جمله مقاوم سازی روستایی و طرح های هادی از ضرورت های محرومیت زدایی به شمار می رود.
منافی با اشاره به اینکه اجرای طرح هادی روستایی از دیگر اقدامات موثر در آبادانی روستاهاست، اظهار داشت: این طرح با تلاش مسوولان و توجه ویژه دولت تدبیر و امید در 127 روستای این شهرستان اجرایی شده است.
مدیربنیاد مسکن ارومیه گفت: اجرای سنگ فرش و آسفالت، احداث پیاده راه و اصلاح شبکه معابر، احداث سیل بند، آماده سازی اراضی پیش بینی شده برای گسترش روستا و تکمیل شبکه دفع فاضلاب از اقداماتی است که در قالب طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار انجام می شود.
به گزارش ایرنا 613 روستا با 62 هزار و 77 واحد مسکن روستایی در ارومیه وجود دارد که طرح هادی در تمام روستاهای بالای 20 خانوار این شهرستان اجرایی شده است؛ طرح هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، هدایت فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می گیرد.
پایه چنین طرح هایی در کشور از سال 1362 هجری شمسی و تحت عنوان روان بخشی روستاها در یکی از نقاط روستایی شهرستان شهرکرد و توسط وزیر مسکن و شهرسازی وقت به اجرا گذاشته شد و در سال های بعد به خصوص از سال 1366 هجری شمسی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با جدیت تمام پیگیری شد.
تجدید حیات و هدایت روستاها از ابعاد کالبدی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از جمله اهداف مورد نظر در طرح های مذکور است.
این استان مرزی دارای سه میلیون و 265 هزار نفر جمعیت است که 34.6 درصد از آن در مناطق روستایی و 65.4 درصد در مناطق شهری سکونت دارند.
9918/7129
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.