احمد علیپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای تامین میوه شب عید و ایام پایانی سال با هماهنگی‌های صورت گرفته 55 تن سیب و 120 تن پرتقال درجه یک ذخیره‌ شده است که کار توزیع آن به صورت روزانه از بیستم اسفند ماه در این شهرستان آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه هر ساله از دی ماه ذخیره میوه شب عید آغاز می‌شود، ادامه داد: ذخیره سازی این مقدار میوه براساس نیازسنجی های انجام شده در دستور کار قرار گرفته و در صورت نیاز افزایش خواهد یافت.
علیپورهمچنین به توزیع کالا‌های اساسی از ابتدای سال تا‌کنون اشاره کرد و افزود: در راستای طرح تنظیم بازار امسال 14 تن و 500 کیلوگرم برنج هندی، 60 تن برنج تایلندی و هومالی، 9 تن مرغ منجمد، 27 تن گوشت قرمز، 20 تن شکر و در مجموع 130 تن و 500 کیلوگرم از کالا‌های اساسی در 20 مرحله جذب شده است.
رییس جهاد کشاورزی سردشت اضافه کرد: این کالا‌های اساسی در 6 فروشگاه در سطح این شهرستان توزیع می شود که تا پایان امسال همچنان ادامه دارد.
وی همچنین از برپایی نمایشگاه محصولات محلی، صنایع دستی و سوغات در این شهرستان خبر داد و گفت: در این نمایشگاه ۵۰ غرفه پیش بینی شده است که تنها محصولات محلی، صنایع دستی و سوغات مخصوص این شهرستان در آن قابل ارایه است.
وی گفت: این نمایشگاه به مناسبت عید نوروز و با هدف معرفی محصولات این شهرستان به گردشگران از تاریخ یک تا ۱۲ فروردین ماه ۱۳۹۸ دایر خواهد شد و علاقه مندان می توانند از این نمایشگاه دیدن کنند.
به گزارش ایرنا با فرارسیدن ایام پایانی ماه اسفند، به طور معمول برخی سودجویان سعی در ایجاد بازار سیاه میوه، آجیل و مواد پروتیینی می کنند که این امر در برخی موارد مشکلاتی را در سال های گذشته در استان ایجاد کرده بود.
خریدهای نوروزی به طور معمول از هفته سوم اسفند آغاز شده و تا روز پایانی تعطیلات / 13 فروردین/ ادامه دارد؛ همه ساله با نزدیک شدن به ایام عید، طرح‌هایی برای تنظیم بازار در روز‌های پایانی سال به اجرا در می‌آید.
7562/6185/7129
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.