اخبار مرتبط

جواد آقازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زوج‌های نابارور استان در استفاده از روش‌های درمانی میکرو اینجکشن (ICSI)، تلقیح آزمایشگاهی (IVF)، انتقال جنین‌های فریز شده و تلقیح داخل رحمی (IUI) می توانند تا سقف 85 درصد از تخفیف درمان برخوردار شوند.
وی اظهار داشت: زوج‌های نابارور به شرط داشتن ناباروری اولیه، پایین بودن سن زوجه از 42 سال و داشتن تابعیت ایرانی یکی از زوج ها، می‌توانند برای سه خدمت اول، یک بار در سال و برای خدمت چهارم 2 بار در سال از این تخفیف بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: این طرح با هدف افزایش نرخ جمعیت، دسترسی عادلانه به خدمات درمان ناباروری، کاهش پرداخت ازجیب مردم برای درمان ناباروری، بهبود کیفیت ارائه خدمات، کاهش پرداخت مردم ازطریق پوشش 85 درصدی هزینه های درمان ناباروری براساس تعرفه دولتی، تقویت سیکل ناباروری در بخش دولتی و غیردولتی، برقراری پوشش 100 درصدی هزینه های حفظ باروری در بیماران سرطانی واجد شرایط و افزایش ارائه خدمات در بخش دولتی از 18 به 30 درصد انجام می شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی گفت: پیرو سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی برارتقا، پویایی و بالندگی و جوانی جمعیت با افزایش نرخ باروری و نیز سند بین المللی اهداف توسعه هزاره، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دستورالعمل حمایت از زوجین نابارور را در دستورکار خود قرار داده است.
آقازاده افزود: دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت 'حمایت مالی از زوجین نابارور' فرصت خوبی برای رفع مشکل برخی از زوجین که به دلیل مشکلات اقتصادی نمی توانند از خدمات درمان ناباروری برای فرزند آوری استفاده کنند، فراهم کرده است.
وی بیان کرد: در راستای این بخشنامه و بر اساس قرارداد منعقده بین دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی و مرکزآموزشی درمانی شهیدمطهری و مرکز جراحی محدود دکتر تیزرو این مراکز آماده ارائه خدمات درمانی برای زوجین نابارور می باشند.
به گزارش ایرنا، سیاستهای جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری طی چهار سال گذشته در کشور اجرایی شده که تسهیل درمان زوج های نابارور از جمله اقدامات در این راستاست.
مشکلات ژنتیکی، کاهش شمار اسپرم در مردان و افت کیفیت تخمک در زنان در سال های اخیر علت عمده ناباروری در بین زوج های جهان است.
کیفیت درمان ناباروری در ایران با بهره گیری از دانش، تخصص، تجهیزات مدرن و پیشرفته توانسته خدمات مطلوبی به زوج های نابارور ارایه کند.
8137/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.