اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا رضا جبارزاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: انتظار می رود کلیه واحدها در این زمینه مشارکت سازنده ای داشته باشند.
متخصص کودکان این دانشکده نیز با اشاره به وظایف این مرکز گفت: 25 درصد کودکان معمولا مشکل تکاملی دارند که باید با دقت بررسی شوند.
ابوالفضل صفرعلیزاده افزود: این مرکز در حیطه حرکت، گفتار و شناخت که مربوط به هوش بوده فعالیت دارد و در حیطه گفتار نیز باید ابتدا شنوایی کودک بررسی گردد.
وی ادامه داد: غربالگری کودکان در مراکز بهداشتی باید به صورت صحیح و دقیق انجام شود و در صورت نیاز به مرکز تکامل ارجاع تا در صورت نیاز کاردرمانی انجام شود یا آموزش های لازم به خانواده داده شود تا در سنین پایین مشکل کودک برطرف گردد.
وی ضمن خواستار همکاری های واحدها بیان کرد: نیروهای این مرکز شامل نورولوژیست کودکان، متخصص دوره دیده تکامل کودکان، کارشناس کاردرمانی، کارشناس گفتار درمانی و کارشناس واحد شنوایی می باشند.
وی ادامه داد: اکثر تجهیزات در این مرکز مهیا شده است و تعدادی از تجهیزات نیز در حال نیازسنجی می باشد که با هماهنگی ریاست دانشکده تهیه خواهد شد.
به گزارش ایرنا، طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان سه تا پنج ساله در حدود 2 دهه گذشته در کشور به اجرا درآمده و هزاران کودک در آذربایجان غربی از کم بینایی و نابینایی نجات یافته اند.
8135/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.