اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا رضا حسینی روز دوشنبه در نشست هم اندیشی و بررسی ظرفیت های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری منطقه شمال غرب کشور در ارومیه افزود: هر اقدامی که برای توسعه سرمایه گذاری در آذربایجان غربی لازم باشد، انجام می دهیم که برگزاری این همایش نیز در راستای این اقدامات است.
وی اضافه کرد: آذربایجان غربی فرصت های سرمایه گذاری زیادی در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و گردشگری دارد که می توان با معرفی درست آنها، زمینه حضور سرمایه گذاران را فراهم کرد.
وی بیان کرد: برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری اقدامی مناسب در راستای ارائه اطلاعات این فرصت ها به فعالان اقتصادی داخلی و خارجی است تا علاوه بر سود بردن این افراد، آذربایجان غربی نیز از این امر بهره مند شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: با توجه به ظرفیت بی نظیر استان در حوزه گردشگری، می توان بیش از 15 درصد حجم اقتصادی استان را به این بخش سوق داد.
حسینی گفت: آذربایجان غربی به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه و همجواری با سه کشور خارجی، ظرفیت جذب گردشگر سلامت را نیز دارد البته این امر باید اصولی صورت گیرد و طوری نباشد که کار گردشگری که برای استفاده از خدمات درمانی وارد استان می شود، به دست آژانس های غیرمتخصص بیافتد.
وی افزود: در همین راستا، نمایندگان دستگاه های مرتبط در مبادی ورودی استان مستقر خواهند شد تا ضمن استقبال و تحویل گرفتن گردشگران سلامت، آنان را به مراکز درمانی موجود در استان هدایت کنند.
وی بر لزوم معرفی جاذبه های طبیعی استان تاکید کرد و گفت: قابلیت ها و جاذبه های طبیعی استان باید بیش از پیش به گردشگران شناسانده شود؛ آذربایجان غربی نقاط گردشگری بی نظیری دارد که در صورت معرفی می توانند گردشگران بسیاری را به خود جذب کنند.
به گزارش ایرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی نیز در این نشست، گزارشی از آخرین وضعیت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان ارائه کرد.
2093/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.