اخبار مرتبط

غلامعلی عظیم زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به ظرفیت های بالقوه گردشگری منطقه عشایری ارومیه گفت: آبشار سولک، دریاچه دوقلوی کوه بی چول، دریاچه مام شیخ در ارتفاعات دالامپر، دریاچه گر زرین و آبشار سوله دکل از مناطق گردشگری عشایرنشین ارومیه به شمار می رود.
وی ادامه داد: ارتفاعات بوز سینا، ارتفاعات دالامپر، آبگرم هفت آباد، تفرجگاه دره بنار و ارتفاعات بره سور از دیگر مناطق گردشگری عشایر نشین هستند که می تواند برای گردشگران جذاب باشد.
وی اضافه کرد: اگر بتوانیم گردشگران و تورهای داخلی و خارجی را به این مناطق راهنمایی کنیم می توان لذت کوه پیمایی، طبیعت گردی را به توریست ها القا کرد که همه این ها در گرو فراهم سازی زیرساخت های مناسب برای این مناطق است.
وی بیان کرد: زنده کردن حس گردش و آشنایی با مناطق زیبای کوهستانی و جنگلی در جامعه امروز از فواید حضور در مناطق گردشگری عشایر است.
وی گفت: بازدید از سیاه چادرهای عشایری و تولیدات ارگانیک عشایری و صنایع دستی منقش و زیبای عشایر می تواند مردم را با فرهنگ، آداب و رسوم و طبیعت این مناطق آشنا کند.
مدیر امور عشایر ارومیه اظهار داشت: با استفاده مناسب از توانمندی های عشایر برای رونق اقتصاد در زمینه های مختلف می توان به توسعه اقتصادی و اشتغال این قشر کمک کرد.
عظیم زاده با تاکید بر استفاده مناسب از ظرفیت های عشایر در این شهرستان، بیان کرد: باید با اطلاع رسانی مناسب و سازماندهی تورها و گردشگران داخلی و خارجی، به طور مطلوب از ظرفیت های گردشگری عشایر استفاده شود.
وی تاکید کرد: عشایر با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی را در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و حمایت های لازم از این قشر صورت می گیرد.
به گزارش ایرنا 2 میلیون و 670 هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و 600 هزار هکتار با 59 درصد تحت پوشش عشایر استان است؛ عشایر استان 10 ایل و 22 طایفه مستقل هستند و 336 روستای آذربایجان غربی نیز ویژه عشایر است.
103 هزار و 927 نفر از جمعیت آذربایجان غربی معادل سه درصد جمعیت، عشایر هستند که در 16 شهرستان و یکهزار روستای این استان زندگی می کنند؛ از این تعداد 16 هزار و 734 نفر در ارومیه ساکن هستند.
9918/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.