اخبار مرتبط

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه از نصب 200 اِلمان نوروزی در سطح شهر ارومیه خبرداد.

علی شایگان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: به منظور استقبال از بهار تا 25 اسفند ماه سال جاری 200 اِلمان نوروزی در سطح شهر نصب می شود.

وی با اشاره به ادغام دو سازمان فضای سبز و زیباسازی شهر با یکدیگر گفت: سعی کرده ایم در ساخت این اِلمان ها ترکیبی از گل کاری و المان های نوروزی نمود یابد که تمامی المان ها با اعتبار 200 میلیون تومان در داخل کارگاه های شهر آماده سازی شده است.

شایگان  خاطر نشان کرد: ساخت این اِلمان ها مراحل پایانی ساخت را طی می کند و برخی از آنان در مرحله رنگ آمیزی و یا ترکیب با گل هستند و روندی رو به اتمام دارند.

وی با اشاره به اینکه تمامی المان های نوروزی شهر آمیخته با فرهنگ و آداب و رسوم ارومیه هست یاد آور شد: برای اولین بار در سطح شهر ارومیه 2هزار اصله نهال بیدمشک کاشت شده که  یکی از نماد های مهم ارومیه است.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری ارومیه با تاکید بر اینکه یک میلیون اصله درخت و درخچه که مقاوم به کم آبی هستند و با شعار "هرشهروند ارومیه ای یک درخت" در هفته درختکاری غرس خواهد شد اظهار کرد: به منظور زیباسازی شهر در آستانه نوروز بالغ بر 4 میلیون بوته گل نیز در سطح شهر کاشته می شود که 3 میلیون این گل ها قبل از عید و یک میلیون آن بعد عید کاشته می شود.

وی تاکید کرد: رنگ آمیزی 200کیلومتر جداول ورودی شهر و داخل شهر، نصب بیش از 250 نیمکت و سطل زباله و تجهیز روشنایی های شهری و تعویض پرچم ها و ساماندهی ورودی های شهر از دیگر اقدامات شهرداری در نوروز امسال است.

شایگان گفت: بزرگترین جشنواره درختکاری ارومیه  22 اسفند سال جاری در مساحت2 هکتار در پارک جنگلی ارومیه نیز از دیگر اقدامات شهرداری در راستای توسعه فضای سبز در سطح شهر است.

 


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.