اخبار مرتبط

حسن حیدری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مخترع مدیرعامل شرکت «دانش بنیان فرآور آبزی پارس گلستان» در زمینه فرآیند بوگیری میگو و تولید کنسرو خوراک میگو فعالیت می کند.
وی ادامه داد: حدود یک ماه گذشته 80 میلیارد ریال سرمایه گذاری داخلی برای تولید انبوه مواد غذایی آبزی در شرکت «دانش بنیان فرآور آبزی پارس گلستان» جذب شده و در مرحله بعدی نیز تلاش این شرکت صادرات محموله های خود به کشورهای ترکیه، عراق و عمان است.
وی اضافه کرد: شرکت تعاونی دانش بنیان فرآور آبزی پارس گلستان از واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان ‌غربی بوده که موفق به تولید مواد غذایی مرتبط با ماهی شده است.
وی بیان کرد: تجاری سازی محصول های این شرکت برای 60 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی کرده است.
رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی اظهار داشت: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه‌ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه استان را فراهم کند.
وی گفت: ترویج فعالیت شرکت های دانش بنیان و استفاده از فکر فعالان این حوزه می تواند یکی از بهترین روش ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی و عمل به شعار سال در راستای حمایت از کالای داخلی باشد.
وی ادامه داد: ورود به حوزه صادرات یکی از برنامه‌های اصلی این پارک برای شرکت‌های مستقر در سال‌های آینده بوده و در این راستا برگزاری تور‌های فناوری و شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی خارج از کشور جزو برنامه‌های اصلی این پارک به شمار می رود.
به گزارش ایرنا پنجاه و ششمین همایش ملی جایزه بنیاد البرز (مشهور به نوبل ایرانی) با تجلیل از 59 نخبه برتر کشور، نیمه نخست اسفند ماه جاری در تالار سوره حوزه هنری تهران برگزار شد، در این دوره از پنج دانشمند، چهار مخترع، 10 دانشجوی پزشکی، 10 طلبه علوم دینی، 30 دانشجوی پایه علوم انسانی تقدیر شد.
شرکت تعاونی دانش بنیان فرآور آبزی پارس گلستان از سال 1396 در مراکز دانش بنیان پارک علم و فناوری آذربایجان غربی مستقر شده است.
پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.
مدیران این پارک در تلاش هستند تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده های نوآورانه و فناورانه را فراهم کنند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت ها در سطوح ملی و بین المللی داشته باشند.
9918/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.