رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه افزایش تعداد نانوایی‌ها را عامل کاهش تولید دانست و گفت: کمبودی در تهیه نان مورد نیاز مردم وجود ندارد.

عزیز عسگر اوغلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در خصوص علل‌های تعطیلی برخی نانوایی‌ها و شاعبه‌های کمبود آرد در سطح شهر گفت: در چند وقت گذشته نانوایی تبدیل به آزاد پزی شده و هر نانوا برای تامین آرد مورد نیاز خود به سراغ خرید آزاد از خود استان و استان‌های دیگر می‌کردند.

وی، افزود: اما دولت در راستای اعتراض نانوان مبنی بر نبود سود و به صرفه نبودن نان‌پخته شده اقدام به ارائه آرد یارانه‌ای به نانوایان کرده و هر نانوا موظف است به اندازه آرد و سهمیه خود نان پخته و به فروش رساند و پس از به پایان رسیدن سهمیه روزانه ناوایی خود را تعطیل کند.

رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه ادامه داد: البته هر نانوایی می‌تواند به نسبت نیاز خود اقدام به تهیه آرد آزاد کند که در این صورت اعتراض بر سود ده نبود نان پخته شده دارند.

عسگر اوغلی، ابراز کرد: امروز یک هزار و 400 نانوایی در سطح شهر فعال هستند که بر اساس چهارچوب باید یک هزار نانوا فعالیت داشته باشد البته در صورت کمبود نان در سطح شهر تمهیدات لازم سریعا اتخاذ خواهد شد که مطمینا این مشکل به وجود نمی‌آید.

 

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.