به گزارش ایرنا، مسوول برگزاری این جشنواره روز یکشنبه در آیین آغاز بکار این جشنواره گفت: این جشنواره به منظور قدردانی از هنرمندان موسیقی فولکلور منطقه موکریان ترتیب داده شده است تا از سال‌ها فعالیت هنری این عزیزان به بهترین نحو قدردانی شود.
شورش معروفی ادامه داد: هنرمندان موسیقی فولکلور در توسعه، گسترش و نشر موسیقی کردی نقش برجسته دارند و باید از این افراد به خوبی تجلیل شود.
وی اظهار داشت: دومین جشنواره موسیقی فولکلور کردی امروز توانسته علاوه بر شهروندان بوکانی علاقه‌مندان به موسیقی فولکلور را از شهرهای اطراف نیز به شرکت در این مراسم ترغیب کند.
معروفی بیان کرد: نخستین جشنواره فلکلور کردی دیماه امسال در شهرستان مهاباد و با حضور هنرمندان منطقه برگزار شد و این جشنواره در دیگر شهرهای منطقه ادامه خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، شرکت کنندگان در این جشنواره در طول یک شب برگزاری این جشنواره در بخش های مختلف شامل تکخوانی، بیت و حیران، لاواژا ولالایی و موسیقی شاد و فولکلور هنر خود را به نمایش گذاشتند.
قدمت و تاریخچه موسیقی و آواهای محلی در آذربایجان غربی و بویژه شهرهای مناطق کردنشین جنوب این استان به سال های طولانی بر می گردد، به طوری که مردم این منطقه دردها، مشکلات، غم و شادی ها و آیین های دینی و مذهبی خود را در قالب موسیقی و آواهای محلی نشان می دهند.
این جشنواره با حضور هنرمندان پیشکسوت و نامدار شهرهای جنوبی آذربایجان غربی و دیگر شهرهای استان کردستان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای اسلامی شهر و شهرداری بوکان جهت بزرگداشت یاد و نام استاد 'حسین جواهر (شاکری) ' هنرمند ساکن تکاب و تمامی هنرمندان حوزه موسیقی فولکلور منطقه برگزار شد.
3072/7510/ 3020
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.