اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، ناصر حضرتی روز دوشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی میاندوآب اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه کشور با استقرار دولت تدبیر و امید بعد از احیای دوباره، مسیر تعامل، شفافیت، عدالت در توزیع منابع و توسعه پایدار و متوازن و همه جانبه را در پیش گرفته و به نتایج خوبی نیز رسیده است.
وی با اشاره به شرایط مالی و اقتصادی حاکم بر جامعه اضافه کرد: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سه وظیفه عمده شامل راهبری توسعه استان، کمک به ایجاد زیرساخت ها و رصد توسعه استان را بر عهده دارد و با وجود مشکلات اقتصادی این امور را دنبال می کند.
وی افزود: آذربایجان‌غربی از نبود توازن بین استانی و بین شهرستانی رنج می برد که پس از احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سعی شده این توازن تا حدودی میسر شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی بیان کرد: در بحث درآمد سرانه، شاخص سلامت، آموزش و سواد که شاخص های توسعه هستند، بهبود یافته است.
حضرتی گفت: میاندوآب یکی از شهرستان های مهم استان به لحاظ جمعیت، وسعت، قابلیت ها و فرصت هاست و می تواند به قطب ارائه خدمات در جنوب آذربایجان غربی تبدیل شود.
وی اظهار داشت: اعتبار این شهرستان از 280 میلیارد ریال در سال 92 به 970 میلیارد ریال در سال جاری رسیده که رشد جهشی و قابل توجهی است.
وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در میاندوآب حدود 2 درصد از میانگین استانی بالاتر است، اظهار داشت: گردشگری و پتروشیمی از جمله مهمترین ظرفیت های توسعه این شهرستان است که باید مورد توجه قرار گیرد.
مهدی قهرمانی فرماندار میاندوآب نیز در این جلسه به برخی مسایل و مشکلات این شهرستان پرداخت.
به گزارش ایرنا، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی در سفر به میاندوآب از تعدادی پروژه های عمرانی در حال احداث این شهرستان نیز بازدید کرده و برای تخصیص اعتبار برای تکمیل این پروژه ها قول مساعد داد.
9871/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.