کمال بهمن یار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مدارس جزو مدارس تازه ساخت آموزش و پرورش است و به تیپ های مختلف شامل ویژه، الف و ب تقسیم بندی می شود.
وی اضافه کرد: در کلاس های تیپ ویژه امکاناتی مانند تخت، پتو و بالش، تلویزیون و یخچال در کلاس ها وجود دارد و کلاس های تیپ الف نیز به تمام این امکانات به جز تخت تجهیز شده و در تیپ ب نیز تلویزیون و یخچال به صورت عمومی است.
بهمن یار گفت: 2 مدرسه دیگر با 30 کلاس درس برای مواقع ضروری مشخص شده که اگر تعداد میهمانان نورزی افزایش پیدا کند، پذیرش در این 2 مدرسه نیز انجام می شود.
وی اظهار داشت: ستاد اسکان فرهنگیان مهاباد تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا میهمانان نوروزی با خاطره های خوبی این شهرستان را ترک کرده و در سال های آینده نیز مهاباد را برای مسافرت انتخاب کنند.
دبیر ستاد اسکان فرهنگیان مهاباد در خصوص تعداد مهمانان نوروزی سال 1397 نیز گفت: در نوروز امسال در مجموع 165 کلاس در 15 مدرسه برای پذیرش مهمانان نوروزی تجهیز شده بود که 33 هزار و 140 نفر روز در این شهرستان اسکان یافتند.
در نوروز سال 1397 در مجموع 52 هزار نفر در مراکز اقامتی مهاباد اسکان داده شدند که در مقایسه با سال قبل 65 درصد افزایش داشت و در مجموع در طول ایام 467 هزار نفر از جاذبه های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.
شهرستان مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و یکی از مهمترین قطب های گردشگری در غرب کشور به شمار می رود که به نگین گردشگری آذربایجان مشهور شده است.
مهاباد 92 اثر تاریخی ثبت شده ملی دارد که سد مهاباد، غار سهولان، تالاب کانی برازان، موزه و حمام میرزا رسول، تخته سنگی فقره قا، برده کنته و مسجد جامع از مهمترین اثرهای تاریخی و جاذبه های گردشگری این شهرستان است.
مهاباد دارای 133 اتاق در قالب چهار هتل، 49 اتاق در قالب سه مهمانپذیر و 11 سویت در قالب یک هتل آپارتمان است.
3020/6185/3072
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.