اخبار مرتبط

ناصر قره پاپاق روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 20 هزار و 396 هکتار زمین زراعی آبی در این شهرستان وجود دارد که تاکنون 22 درصد از آن به سیستم آبیاری نوین مجهز شده است.
وی اعلام کرد: هیچ محدودیتی برای اجرای آبیاری نوین در این مزارع وجود ندارد و جهت سرعت بخشیدن به اجرای طرح نیازمند همکاری بیشتر کشاورزان هستیم.
مدیر جهاد کشاورزی نقده بیان کرد: اگر کشاورزان پروانه مجاز آبیاری را در اختیار داشته باشند، می توانند با مراجعه به اداره جهاد کشاروزی این شهرستان مجوزهای لازم را برای اجرای آبیاری نوین در زمین کشاورزی خود دریافت کنند.
قره پاپاق اضافه کرد: استفاده از روش‌های مناسب آبیاری نوین می تواند راندمان آبیاری را در اراضی کشاورزی در بخش آبیاری قطره ای به میزان 90 درصد و در بخش آبیاری بارانی به میزان 65 درصد افزایش دهد.
به گزارش ایرنا نقده دارای 20 هزار و 396 هکتار زمین زراعی آبی، 29 هزار و 325 هکتار زمین دیمی، هفت هزار و 606 هکتار باغ و 42 هزار هکتار اراضی ملی است.
شهرستان 127 هزار نفری نقده با 92 روستای تابعه در فاصله 80 کیلومتری جنوب شرقی شهر ارومیه قرار دارد.
اجرای طرح های آبیاری نوین از جمله راهکارهای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی است؛ بیش از 90 درصد آب مصرفی در کشور و آذربایجان غربی به حوزه کشاورزی اختصاص دارد.
آذربایجان غربی دارای 800 هزار هکتار اراضی کشاورزی است و 90 درصد منابع آبی استان در این اراضی مصرف می شود.
9918/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.