اخبار مرتبط

حسن محمدزاده روز شنبه در جلسه شورای اداری چالدران افزود: عملیات اجرایی گازرسانی به این روستاها در چهار محور روستایی جریان دارد و با اتمام این طرح ها 40 روستای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شود.
وی اظهار داشت: برای اجرای این طرح ها بیش از 200 میلیارد ریال اعتبار از سوی شرکت گاز هزینه می شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر 24 درصد روستا‌های این شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند است، در حالی که این رقم در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تنها 2 روستا و کمتر از 2 درصد بود.
فرماندار چالدران همچنین در جلسه کمیته مبارزه با موادمخدر این شهرستان با بیان اینکه سه هزار و 500 نفر آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد را در چالدران فرا گرفتند، گفت: این تعداد افراد شامل دانش آموز، دانشجو، والدین، روستاییان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) هستند.
محمدزاده افزود: در این کارگاه‌های آموزشی شرکت کنندگان با نتایج پدیده شوم مواد مخدر و راه‌های مبارزه با آن آشنا شدند.
فرمانده انتظامی چالدران نیز در این جلسه از افزایش 66 درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 28 نفر توزیع کننده مواد مخدر با چهار دستگاه خودرو در این شهرستان شناسایی شد.
سرهنگ حسام صلاحی افزود: امسال 24 نفر افراد معتاد این شهرستان نیز جهت ترک اعتیاد به مراکز درمانی معرفی شده اند.
به گزارش ایرنا چالدران محروم‌ترین شهرستان آذربایجان غربی است و برای بهبود وضعیت این شهرستان و ارتقای شاخص‌های آن، دولت، وزارت کشور، بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی همکاری می‌کنند.
شهرستان چالدران حدود 120 روستا دارد که در 2 بخش مرکزی و دشتک نزدیک به 20 هزار نفر را در خود جای داده اند.
چالدران با 50 هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان غربی واقع شده است.
8137/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.