اخبار مرتبط

سومین جشنواره زمستانه خوشاکو در آذربایجان غربی برگزار شد.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی جلیل جباری در آیین جشنواره  زمستانه در پیست خوشاکو در بخش سیلوانا ارومیه بااشاره به برگزاری جشنواره و رویدادهای محلی و فصلی در قالب برنامه های نشاط عمومی در مناسبت های مختلف در استان افزود: ‌به منظور معرفی پتانسیل ها و جذب گردشگر میراث فرهنگی استان از برگزاری چنین جشنواره هایی حمایت میکند.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری از ٢٣ تا ٢٦ بهمن در تهران گفت: با ‌حضور در این نمایشگاه پتانسیل ها ،صنایع دستی و جاذبه های گردشگری استان با ارائه نمونه ها و بروشورهای مختلف معرفی شد که فرصت مغتنمی برای شناساندن بیشتر استان بود.
مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی اظهار کرد: دائمی کردن جشنواره ها و تدوین تقویم برای اعلام زمان و مکان جشنواره های محلی و فصلی نقش موثری در جذب گردشگر به استان خواهد داشت. 
جباری گفت: برگزاری جشنواره ها علاوه بر شناخت نقاط ضعف سهم مهمی در جذب سرمایه گذار به استان خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه در بخشهای مختلف حوزه گردشگری استان سرمایه گزاری در حال انجام است افزود: تقویت اعتبارات حوزه گردشگری در معرفی استان موثر است و ایجاد و تقویت واحدهای بوم گردی باعث رونق منطقه و نقاط روستایی و محلی می شود که مردم مناطق روستایی می توانند با همکاری میراث فرهنگی و دریافت پروانه واحدهای بوم گردی علاوه بر معرفی منطقه خود اشتغالزایی کنند .
وی با اشاره به وجود ظرفیت بالای سیلوانا و خوشاکو برای توسعه ورزشهای زمستانی تصریح کرد: میراث فرهنگی استان درصدد توسعه پیست اسکی ‌خوشاکو در سیلوانا ارومیه و برگزاری این جشنواره در سطح ملی است. 
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه توسعه گردشگری بدون حمایت مالی به کندی نتیجه خواهد داد یادآور شد:امسال ٣٠ مجوز جدید در حوزه گردشگری بخش خصوصی صادر شده که با سرمایه گذاری بخش خصوصی ٣٠ درصد به حجم تاسیسات و مراکز اقامتی استان اضافه می شود.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.