اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا علیرضا ملامحمدی زاده روز پنجشنبه در دیدار با هیات رییسه تشکل زیست محیطی خبرنگاران حافظ محیط زیست با اشاره به قطع درختان ورزشگاه تختی ارومیه نیز افزود: در این زمینه با کسی تعارفی وجود ندارد و با متخلفان به صورت قانونی برخورد می شود.
وی درباره برکناری رییس اداره ورزش و جوانان ارومیه به خاطر سهل انگاری در قطع این درختان، اضافه کرد: این تصمیم قطعی بوده و عزل ایشان از مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی خواسته شده است و وی نیز برکناری ایشان را تایید کرده‌اند.
وی اضافه کرد: از نظر اینجانب به عنوان رییس شورای اداری شهرستان، ایشان دیگر رییس اداره ورزش و جوانان ارومیه نیست و هم اکنون هم مکاتبه های این اداره توسط معاون وی انجام می‌پذیرد.
فرماندار ارومیه درباره درختان انتهای بلوار امام علی (ع) و «پل قویون» ارومیه هم گفت: این ملک مجوز کمیسیون ماده 5 را نداشت و دستور توقف قلع و قمع برای آن صادر شد.
علی شایگان، رییس سازمان فضای سبز شهری ارومیه هم در نامه ای که در اختیار ایرنا قرار گرفته در مورد درختان ورزشگاه تختی نوشته است: 19 اصله درخت تبریزی و یک اصله درخت اقاقیای چتری این ورزشگاه به دلیل بهره برداری از درختان غیرمثمر قطع شده ولی لازمه اینکار اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است.
در این نامه آمده است: این عمل طبق بند 1 و 6 لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز شهری ارتکاب جرم محسوب می شود زیرا بدون اخذ مجوز قانونی انجام شده و سهل انگاری متولیان محرز بوده است.
به گزارش ایرنا قلع و قمع درختان در برخی نقاط شهر ارومیه یا خشکاندن آنها به منظور تغییر کاربری یکی از معضلات موجود در این شهر است.
طبق اعلام سازمان فضای سبز ارومیه هزینه قطع غیرمجاز هر اصله درخت صنعتی پنج میلیون و 700 میلیون ریال و هر اصله درخت اقاقیای چتری نیز 82 میلیون ریال است.
7125/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.