اخبار مرتبط

علی عبدلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تصفیه خانه ها در شهرک های صنعتی شهرستان های سلماس، خوی، مهاباد، میاندوآب، شاهین دژ، ماکو و 2 مورد در ارومیه قرار دارد.
وی با اشاره به وضعیت زیرساخت های شهرک ها و نواحی صنعتی آذربایجان غربی اضافه کرد: آب 24 شهرک، برق 27 شهرک و گاز 19 شهرک و ناحیه صنعتی تامین شده است.
وی بیان کرد: همچنین جهت بهبود فضای محیطی کسب و کار شهرکهای صنعتی و زیبایی بخشی به این مجیط در بیش از 130 هکتار از زمین های شهرک صنعتی این استان فضای سبز ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه 34 شهرک و ناحیه صنعتی در آذربایجان غربی وجود دارد، ادامه داد: 2 هزار و 400 هکتار از اراضی این استان در اختیار این تعداد شهرک صنعتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی بیان کرد: در حال حاضر 25 مورد از این تعداد در مساحتی بیش از 650 هکتار فعال است.
عبدلی اضافه کرد: بیش از 2 هزار قرارداد واگذاری زمین صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان منعقد شده و بیش از یکهزار و 300 واحد تولیدی تاکنون به بهره برداری رسیده است.
وی اعلام کرد: 23 هزار و 180 نفر در واحدهای فعال موجود در این شهرک ها و نواحی مشغول به کار هستند و این آمار نشان از جایگاه صنعت در آذربایجان غربی است.
وی بیان کرد: استفاده از فناوری های نوین، بهبود کیفیت محصولات تولیدی، افزایش مزیت رقابتی تولید کنندگان و استانداردسازی واحدها و تولیدات از مهمترین عوامل توسعه صادرات و ورود به بازارهای بین المللی به شمار می رود که باید تولیدکنندگان به این عوامل توجه کنند.
به گزارش ایرنا آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به شمار می رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شده است.
سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از شهریور 1384 فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه ‌ای به شمار می رود.
9918/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.