اخبار مرتبط

علیرضا محمودی روز سه شنبه در حاشیه اجلاس روسای ادارات صمت شهرستان های شمال آذربایجان غربی در خوی به خبرنگار ایرنا گفت: عمده تخلف این واحدها شامل احتکار، اعلام نکردن موجودی و گرانفروشی است.
وی با اشاره به تشکیل 50 فقره پرونده تخلف احتکار در این مورد، گفت: ارزش ریالی این پرنده ها در مجموع بیش از 78 میلیارد ریال است که از این تعداد 18 فقره مربوط به ارومیه به ارزش بیش از 48 میلیارد ریال و 32 فقره به ارزش بیش از 30 میلیارد ریال نیز مربوط به شهرستان هاست.
معاون نظارت و بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی بیان کرد: تعداد سه هزار و 766 مورد بازرسی نیز درباره کالای گوشت قرمز گرم و سرد صورت گرفت که از این تعداد 110 فقره منجر به تشکیل پرونده تخلف به ارزش یک میلیارد و 488 میلیون ریال شد که برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارجاع شد.
وی با اشاره به انجام پنج هزار و 199 مورد بازرسی در خصوص گوشت مرغ، اظهار داشت: 117 مورد از این تعداد به تشکیل پرونده به ارزش پنج میلیارد و 816 میلیون ریال منجر شد و برای رسیدگی به مراجع ذیصلاح ارجاع داده شد.
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی همچنین از آغار طرح نظارتی نوروز خبر داد و گفت: طرح نظارتی نوروز امسال در آذربایجان‌غربی از اول بهمن ماه آغاز شد و تا 15 فروردین سال آینده ادامه می‌یابد.
وی بیان کرد: کنترل و نظارت بر وضعیت بازار کالا و خدمات اولویت‌ دار در مراحل تامین، توزیع، ارائه خدمات و قیمت با توجه به افزایش خرید و تقاضای عمومی برای بسیاری از کالاها و خدمات در روزهای پایانی سال و ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه از اهداف اجرای این طرح است.
به گزارش ایرنا بازرسان در راستای حفظ ثبات و آرامش در بازار در روزهای عادی از ساعت 16:30 تا17:30 و روزهای تعطیل از ساعت 9 تا 13:30 آماده دریافت شکایت های مردمی هستند؛ میزان بازرسی ها به علت تخلف های کشف شده در هفته های اخیر در آذربایجان غربی افزایش یافته است.
8135/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.