اردلان محمدپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سامانه بارشی روز پنجشنبه وارد آسمان استان می شود و تا روز شنبه هفته آینده به فعالیت خود ادامه می دهد.
وی اضافه کرد: فعالیت این سامانه ابتدا در مناطق جنوبی استان شروع می شود و به تدریج تمام مناطق آذربایجان غربی را فرار می گیرد.
وی یادآور شد: بارش ها در مناطق کوهستانی و گردنه ها به صورت برف خواهد بود و در مناطق دشت و کوهپایه ای به صورت باران پیش بینی می شود.
محمدپور با اشاره به اینکه قبل از شروع فعالیت این سامانه جوی آرام در منطقه حاکم می شود، افزود: در این مدت به دلیل وجود رطوبت هوا، در برخی مناطق استان نیز احتمال بارش برف و باران خفیف نیز وجود دارد.
وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته چالدران با دمای منفی 15 درجه سانتی گراد سردترین شهر و پلدشت با دمای 10 درجه سانتی گراد بالای صفر گرمترین نقاط استان بود.
وی گفت: در 24 ساعت گذشته نیز دمای هوای ارومیه بین منفی 2 و مثبت هفت درجه سانتی گراد و دمای هوای مهاباد نیز بین 2 و هشت درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود.
به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و میانگین بارش های سالانه آن 450 میلی متر و در حدود 2 برابر میانگین بارندگی کشور است.
3020/6185/7129
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.