اخبار مرتبط

انور ملارحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: «هادی براخاص» شناگر بوکانی به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و گرامیداشت 22 بهمن، با ثبت رکورد 18 ساعت و 18 دقیقه پای دوچرخه مداوم در استخر سر پوشیده زنده یاد مقبل هنرپژوه رکورد جدیدی را ثبت کرد.
وی ادامه داد: ثبت این رکورد در حضور فرهاد رضایی و بهمن تهرانی نماینده و داور ثبت رکورد فدراسیون ورزش های همگانی کشور انجام گرفت.
ملارحیمی اظهار داشت: رکورد کشوری با 18 ساعت و 10 دقیقه در اختیار ورزشکاری از آبادان بود که هادی براخاص از بوکان این رکورد را هشت دقیقه جابجا کرد.
وی بیان کرد: با توجه به وجود ظرفیت های بسیار خوب ورزشی در بوکان از مسوولان انتظار می رود سازوکارهای ویژه ای را برای حمایت از ورزشکاران و قهرمانان شاخص بوکانی اتخاذ کنند.
به گزارش ایرنا، در ثبت این رکورد فرماندار و شماری از مسوولان این شهرستان نیز حضور داشتند.
ورزش شنا پای دوچرخه به حرکتی گفته می‌شود که با کمک آن شناگر می‌تواند به صورت عمودی در آب قرار بگیرد در حالی که دست کم صورتش از آب بیرون باشد، به این ترتیب شناگر قادر خواهد بود که عمل تنفس را انجام بدهد و از فرورفتن کامل بدن خود به زیر آب جلوگیری کند، اما در هیچ جهت خاصی نیز حرکت نکند.
ثبت رکورد پای دوچرخه بدون استفاده از دست یکی از سخت ترین رکوردهای ایران است زیرا با کوچکترین اشتباه و به زیر آب رفتن چانه و یا مچ دست ورزشکار، روند ثبت رکورد متوقف می شود.
7510/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.