اخبار مرتبط

جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که در ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی، تنها سه پایگاه اورژانس در شهرهای استان فعال بود.
وی اضافه کرد: در 40 سال گذشته 32 پایگاه فوریت های پزشکی شهری و 44 پایگاه فوریت های پزشکی در جاده های استان راه اندازی شده که نتیجه آن، رسیدن به بالین حادثه دیدگان در کمتر از 10 دقیقه است.
وی بیان کرد: با توسعه راه ها و همچنین افزایش استفاده از خودرو در کنار حوادث غیر تصادفی در آذربایجان غربی، در صورت توسعه نامناسب پایگاه های اورژانس، مشکلات زیادی گریبانگیر حوزه درمان و شهروندان می شد که از این امر به خوبی پیشگیری شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: در حال حاضر همچنین افزون بر 120 دستگاه آمبولانس در استان وجود دارد ولی در صدد هستیم این تعداد را نیز ارتقا دهیم.
به گزارش ایرنا، توسعه خدمات بهداشتی درمانی در آذربایجان غربی طی سال های پس از انقلاب بسیار چشمگیر بوده به طوری که در این مدت 20 باب بیمارستان، حدود 2 هزار و 600 تخت بیمارستانی و صدها باب مرکز تشخیصی، درمانی و بهداشتی در این استان راه اندازی شده است.
امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است.
8137/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.