اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، این طرح ها شامل گازرسانی به هشت روستای بخش مرکزی، کارخانه آسفالت شهرداری و پایگاه خدمات اجتماعی است.
رییس اداره گاز میاندوآب در آیین گازرسانی به هشت روستای این شهرستان که به صورت نمادین در روستای ملک آباد برگزار شد، گفت: برای گازرسانی به این هشت روستا شامل ملک آباد، مروان کندی، گرده رش، تپه صارمی، رسول آباد، چوغانلو، ایلانلو تپه و کور آباد حدود 50 کیلومتر لوله گذاری شده است‌.
بهرام کاظمی با اشاره به اینکه برای این طرح 55 میلیارد ریال هزینه شده است، افزود: با بهره برداری از گاز رسانی به این روستاها حدود یکهزار و 444 خانوار از نعمت گاز برخوردار شدند.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری به 47 روستای میاندوآب گازرسانی شده است که به طور متوسط هرماه چهار روستا را شامل می شود.
وی بیان کرد: عملیات گازرسانی به 39 روستای میاندوآب در بخش باروق با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و پیش بینی می شود با روند فعلی عملیات گازرسانی، تا شهریور ماه سال آینده تمام روستاهای شهرستان از نعمت گاز بهره مند شده و جشن اتمام گازرسانی به روستاها برگزار شود.
به همین مناسبت کارخانه آسفالت 120 تنی شهرداری میاندوآب نیز به بهره برداری رسید.
رییس شورای اسلامی شهر میاندوآب در آیین بهره برداری از این پروژه گفت: این کارخانه در زمینی به مساحت 8.5 هکتار با هزینه 40 میلیارد ریالی ساخته شده است.
تراب قهرمانی افزود: 25 میلیارد ریال برای تجهیزات، 10 میلیارد ریال برای تاسیسات و مابقی نیز برای خرید زمین هزینه شده است.
وی بیان کرد: این طرح طی 9 ماه احداث شده است و با بهره برداری از آن برای 10 تا 15 نفر به شکل مستقیم و 40 تا 50 نفر به صورت غیرمستقیم زمینه اشتغال فراهم شده است.
قهرمانی بیان کرد: این کارخانه با ظرفیت تولید 120 تُن آسفالت در ساعت، علاوه بر نیاز شهرداری میاندوآب، آسفالت مورد نیاز شهرهای همجوار و دهیاری های منطقه را نیز تامین کرده و منبع درآمد پایداری برای شهرداری میاندوآب خواهد بود.
وی اظهار داشت: به میمنت ایام الله دهه فجر هشت طرح و پروژه در بخش های زیرسازی، آسفالت معابر و جدول گذاری در سطح شهر میاندوآب به مساحت 130 هزار مترمربع و با هزینه 50 میلیارد ریال نیز به بهره برداری رسید.
به مناسبت دهه مبارک فجر بهره برداری از پایگاه خدمات اجتماعی این شهرستان نیز آغاز شد.
رییس اداره بهزیستی میاندوآب در آیین افتتاح این پایگاه که در کوی «قره ورن» این شهرستان استقرار یافته است، گفت: این پایگاه به طور مشترک توسط اداره بهزیستی و استانداری آذربایجان غربی فعالیت می کند.
علی کریمی افزود: اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح توسط استانداری و نیروهای آن نیز توسط بهزیستی تامین شده است‌.
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه تعداد جمعیت حاشیه نشین و تعداد سکونتگاه های غیررسمی در میاندوآب زیاد است، این پایگاه ها با هدف پیشگیری و آموزش در مناطق حاشیه نشین شهر خدمات رسانی انجام می دهند‌.
کریمی اضافه کرد: محور فعالیت این پایگاه جمع آوری بانک اطلاعاتی در خصوص وضع زندگی افراد حاشیه نشین مبنی بر میزان طلاق و اعتیاد و شناسایی آسیب های اجتماعی است.
وی با اشاره به اینکه این پایگاه بیش از 10 هزار نفر از جمعیت این منطقه را تحت پوشش قرار می دهد، افزود: با فعالیت این پایگاه مقابله با آسیب های اجتماعی با محوریت پیشگیری و آموزش به صورت تهاجمی صورت خواهد پذیرفت.
به گزارش ایرنا، همزمان با دهه مبارک فجر 85 طرح در زمینه های مختلف عمرانی و خدماتی در سطح میاندوآب با 957 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
12 تا 22 بهمن ماه به مناسبت ورود تاریخی امام خمینی(ره) به میهن اسلامی و پیروزی انقلاب اسلامی ایران به نام ایام الله دهه فجر نامگذاری شده است و امسال جشن های چهلمین سال پیروزی انقلاب در سراسر کشور برگزار می شود.
9871/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.