اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا «محمدمهدی شهریاری» روز پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال آذربایجان غربی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: برای استان در تمام زمینه ها برنامه ریزی شده و شاخص های توسعه استان رو به بهبود است.
وی به روند رو به رشد جذب سرمایه گذاری خارجی در استان اشاره کرد و گفت: با وجود وضعیت نامناسب جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور، آذربایجان غربی بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط وزارت کشور در زمینه سرمایه گذاری خارجی با 117 میلیون دلار جذب در رتبه سوم کشوری قرار دارد.
شهریاری تصریح کرد: جذب سرمایه گذاری فقط با ثبات و امنیت اتفاق می افتد و خوشبختانه آذربایجان غربی بر اساس گزارش های واصله جزو پنج استان امن کشور است.
وی گفت: متاسفانه عده ای با دامن زدن به برخی مسائل حاشیه ای، باعث فرار سرمایه گذاران از استان می شوند و نباید اجازه دهیم برخی حاشیه ها و انتقادهای نابجا روند رشد و توسعه استان را تحت تاثیر قرار دهد.
وی افزود: اگرچه استان با مشکلاتی مواجه است که بخش زیادی از آن هم به وضعیت کلی کشور برمی گردد اما بی تردید با وحدت، همگرایی و ثبات و آرامش می توانیم مشکلات استان را رفع کنیم.
استاندار آذربایجان غربی در ادامه به عملکرد استان در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: آذربایجان غربی در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری تا آخر تابستان امسال مقام اول کشور را داشت و درخواست داریم با توجه به وجود جمعیت روستایی قابل توجه در استان از منابع این طرح که برخی استان ها نتوانسته اند در موعد مقرر جذب کنند به سهمیه آذربایجان غربی اضافه شود.
شهریاری در رابطه با رسته های اولویت دار برنامه اشتغال فراگیر نیز گفت: آذربایجان غربی ظرفیت های خاصی دارد که می توان بر اساس این ظرفیت ها، رسته هایی مثل حمل و نقل محصولات کشاورزی، محصولات سرامیکی و صنایع دستی، محصولات دامی، تولید انواع رنگ و ساخت تجهیزات پزشکی را هم در برنامه اشتغال فراگیر تعریف شود.
وی گفت: با توجه به ثبات موجود لازم است هرچه سریع تر مرحله دوم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری اجرا شود تا پروژه ها به علت افزایش احتمالی قیمت ها در اجرا با مشکل مواجه نشود.
شهریاری همچنین حمایت ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تبدیل شدن آذربایجان غربی به قطب تامین نهاده های دامی، کشاورزی و گلخانه ای کشور را خواستار شد و افزود: آذربایجان غربی با توجه به هم مرزی با سه کشور خارجی، می تواند به استان تامین کننده برخی نیازهای کشور تبدیل شود که در این راستا اقداماتی نیز انجام گرفته است.
استاندار آذربایجان غربی بخش کشاورزی را از مهمترین اولویت های استان عنوان کرد و گفت: در راستای توسعه بخش کشاورزی استان اقداماتی چون گسترش شیوه های آبیاری نوین و اصلاح الگوی کشت در دست اجراست و امید می رود با برنامه ریزی های انجام گرفته شاهد ارتقای ظرفیت تولید، کیفیت و ارزش افزوده محصولات کشاورزی استان باشیم.
«شهریاری» برنامه ریزی برای راه اندازی بزرگترین نساجی کشور و راه اندازی واحد ذوب طلا در استان، ارتقای تکنولوژی صنایع تبدیلی و رشد صادرات را از دیگر برنامه ها و موفقیت های استان در سال جاری عنوان کرد.
وی در ادامه با بیان اینکه برخی مشکلات استان با کمک نمایندگان مردم استان در مجلس حل می شود، افزود: از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم دولت را در جهت رفع مسائل و مشکلات استان کمک کنند؛ بی تردید تنها راه توسعه استان، وحدت و همگرایی است.
به گزارش ایرنا در این جلسه چهار طرح اشتغال روستایی در استان به تصویب رسید.
«شریعتمداری» جهت بررسی وضعیت حوزه های زیرمجموعه این وزارتخانه و افتتاح بیمارستان تامین اجتماعی خوی و درمانگاه بیمارستان امام رضا (ع) ارومیه روز پنجشنبه میهمان مردم آذربایجان غربی است.
2093/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.